Соціальна пральня при парафії св. Івана Богослова в Суховолі

🙌 Однією із восьми парафій, які отримали міні-гранти на реалізацію проєктів соціального служіння, стала парафія св. Івана Богослова в с. Суховоля.

🧺 Там створили соціальну пральню для місцевих із вразливих категорій та людей із числа ВПО. Користають із цієї послуги люди старшого віку, люди з інвалідністю та ті, у кого немає відповідної техніки вдома.

❤️ Ідея створити соціальну пральню виникла в результаті служіння парафіяльної спільноти «Койнонія», які упродовж 3 років відвідують потребуючих людей на парафії, опікуються ними, розвозять їжу, допомагають з необхідними речима, прибиранням та лікуванням. В часі відвідин виявили, що багато хто не має можливості попрати речі – хтось через фізичний стан, а хтось – через відсутність пральної машини. Тривалий час жінки, які належать до цієї спільноти, брали одяг потребуючих до своїх домівок, аби попрати його.

🎓 Упродовж минулого року на парафії в Суховолі відбувались зустрічі із представниками Карітасу, де учасники дізнавались про розвиток локального соціального служіння, а також навчались на «СОВІ» фандрейзингу, комунікацій на написання проєктів. Результатом навчання став проєкт соціальної пральні, який сьогодні успішно втілюється в життя.

💬 «Раз на місяць жінки забирають одяг, перуть і приносять вже чистий, щоб життя потребуючих було простішим, а найголовніше – щоб вони зрозуміли, що спільнота людей – Божих дітей – це спільнота, яка дбає одне про одного», – каже о. Ігор Головчак, парох парафії св. Івана Богослова.

🔵 У планах спільноти створити також послугу ремонту одягу, щоб могти не лише попрати та висушити одяг, але й за необхідності – зашити чи змінити замок.

👇 Як виглядає соціальна пральня та хто ці неймовірні жінки, які творять стільки добра на парафії у Суховолі – у нашому сюжеті

Соціальне служіння УГКЦ

Renovabis

CNEWA Canada

Caritas Ukraine


Соціальна пральня