Апостольство молитви Пресвятого Серця Ісусового
Апостольство молитви виникло в 1844 році в південній Франції в єзуїтській колегії у місті Вальц серед студентів. За п’ять років в 1849 році нове товариство було потверджене місцевим єпископом та віддане під провід оо. Єзуїтів. Папа Пій ІХ потвердив «Апостольство молитви» тричі в 1866, 1879, 1896 роках. Найновіший статут товариства був потверджений папою Павлом VI в 1968 році, наново потверджений папою Іваном Павлом ІІ.
На сьогодні товариство налічує понад 50 мільйонів членів у ста країнах по цілому світі. В Україні товариство «Апостольство молитви» діє під проводом та опікою оо. Василіян, а розпочинало свою діяльність ще у 80-х роках ХІХ століття.
ВИТЯГ ІЗ СТАТУТУ АПОСТОЛЬСТВА МОЛИТВИ
- Апостольство Молитви є побожним товариством, члени якого під покровом Серця Христового, стараються своїми молитвами та побожними вчинками ширити славу Божу і дбати за спасіння людських душ.
- Апостольство Молитви (скорочено А. М.) — це міжнародне релігійне братство Католицької Церкви, головний осередок якого знаходиться в м. Римі, а в кожній країні є місцевий осередок.
- Члени Апостольства Молитви намагаються детальніше пізнати правди католицької віри (катехизм) та читати і поширювати католицьку літературу.
- Члени Апостольства Молитви ревно виконують всі релігійні обов'язки, стараються вести взірцеве християнське життя.
- Всі вписані, за обітницею Господа, "якщо перебуватимуть в Ньому..." можуть просити, що захочуть, і буде їм дано (Ів. 15.7).
Апостольство Молитви має три ступені
Основні обов'язки першого ступеня (та всіх інших) членів АМ:
- Члени Апостольства Молитви — це новітні апостоли Христової любові. Вони покликані і вибрані Богом. Основною метою їх є молитвою і жертвою допомагати Ісусові спасати людські душі і прямувати до освячення.
- Члени Апостольства Молитви повинні щомісячно проводити свої збори, молитись в певних намірах, щодня проказувати приписані молитви, щонайменше "Отче наш" 10 разів "Богородице Діво" та "Слава Отцю" і молитви щоденного пожертвування "Божественне серце Ісуса..."
- Приймати винагороджуюче св. Причастя, зокрема, у першу п'ятницю, суботу або неділю місяця. Брати участь у "Святих годинах", молебнях, адораціях. Часто приступати до св. Таїнств.
- Урочисто відзначати свята, зокрема, празник Пресвятої Євхаристії, серця Христового та Царя Христа.
II ступінь (обов'язки):
- Члени Апостольства Молитви другого ступеня, крім молитви щоденного пожертвування, в особливий спосіб посвячуються Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії, відмовляють вервицю, почитають з великою любов'ю Пресвяту Богородицю, Матір Церкви.
Вони намагаються наслідувати її приклад, бо Вона всім серцем посвятилась, як слугиня Господня, особі і справі свого Сина. - Злучені в гуртки з 15 чоловік на чолі з ревнителем (одним чи двома помічниками) відмовляють щоденно вервичку, або хоч одну десятку з вервички, тобто 1 "Отче наш" і 10 "Богородице Діво", розважаючи під час молитви над подією з життя Ісуса Христа, на тему однієї з 15 чеснот, що міститься у кожній таємничці внизу під назвою "Овоч таїнства", намагаючись вдосконалити своє християнське життя.
III ступінь (обов'язки):
Члени III ступеня виконують обов'язки двох попередніх ступенів, а крім цього: щомісяця приступають до св. Сповіді та приймають винагороджуюче св. Причастя за всі кривди і зневаги, яких зазнає Ісус Христос у Пресвятій Євхаристії. На таке винагороджуюче св. Причастя призначена кожна перша п'ятниця, перша субота або неділя місяця, а особливо, свято Пресвятого Серця Христового.
ВІДПУСТИ, ЯКІ МОЖЕ ОТРИМАТИ КОЖЕН ЧЛЕН АМ
Під звичайними умовами — св. Сповідь, св. Причастя, молитва за Святійшого Отця.
- у день прийняття до Апостольства Молитви;
- у свято Серця Ісусового, Христа Царя, Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії;
- в першу п'ятницю, першу суботу і неділю кожного місяця;
- у хвилині смерті, коли приступить до св. Сповіді і св. Причастя, як це неможливо, збудить досконалий жаль і терпеливо прийме з рук Божих смерть.
МОЛИТВА ЩОДЕННОГО ПОЖЕРТВУВАННЯ
О Божественне Серце Ісуса! У злуці з тим наміром, з яким Ти на землі віддавав славу Богові і тепер щоденно віддаєш у Пресвятій Тайні Євхаристії, жертвую Тобі через Непорочне Серце Пречистої Діви Марії всі мої молитви, справи, слова, думки, терпіння нинішнього дня у винагороду за всі зневаги, образи і кривди, завдані Тобі.
Жертвую їх, особливо, за Святішого Отця Папу Римського, за святу Церкву, за навернення грішників та у всіх намірах Апостольства Молитви, призначених на цей місяць і на сьогоднішній день.
Пресвяте Серце Ісуса і Марії, спомагайте св. Церкву та Україну! Святий Йосифе, Покровителю і Заступнику почитателів Ісусового Серця, моли Бога за нас!
Святий Архангеле Михаїле, св. Миколаю, св. Володимире, св. Йосафате, заступники України, моліть Бога за нас!
* * *
Кожен член АП — це апостол, який практикує й поширює вшанування Пресвятого Серця Христового, як виразного знаку Божої спасительної любові до усього людства.
Одна з обіцянок Ісуса Христа, яку Він дав Маргариті Алякок, каже: «Імена тих, які вшановують моє Серце, я запишу в Своєму Серці навіки».
Заохочуємо та радо запрошуємо всіх бажаючих до духовного і апостольського життя, до «Апостольства Молитви». Молитовні зустрічі відбуваються у перший четвер місяця, поч. о 16:00.
Відповідальна за «Апостольство Молитви Пресвятого Серця Ісусового» на парафії Святого Івана Богослова - Ярина Шкурпіта +380979510693
далі до: Матері в молитві