Матері в молитві

Рух «Матері в молитві» розпочався в Англії у 1955 році і поширився по цілому світі. У 2000 році при Архикатедральному соборі святого Юрія у м.Львові з благословення блаженнішого Любомира Гузара виникла перша спільнота в Україні. Тепер такі спільноти існують в багатьох єпархіях та екзархатах УГКЦ. Зокрема, в Городоцькому районі є 48 таких спільнот.

Матері моляться за ласку Божу для своїх родин, ближніх, за хворих, одиноких, за припинення кровопролиття на Сході України, за щасливе майбутнє молоді та всієї країни, за єдність Церкви, за мир у всьому світі.

При церкві Івана Богослова с.Суховоля є три групи спільноти «Матері в молитві». Перша група була створена 23 вересня 2007 року з благословення покійного о.Ростислава Гладяка. Ідея її створення належить п.Ярославі Гожельській. Слугинями (керівниками) цієї групи є п.Ярослава Гожельська і п.Любов Дурняк. На урочисте відкриття спільноти «Матері в молитві» була запрошена координатор УГКЦ цього руху п.Віра Чмелик.

З благословення пароха церкви Івана Богослова о.Ігоря Головчака були створені ще дві групи: 5 січня 2014р. започатковано другу групу (слугині п.Мар’яна Цегельська і п.Марта Шот), а 30 червня 2015р. відкрито третю групу (слугині п.Леся Горінецька, п.Лідія Хрущ).

На даний час у тьох групах нашої спільноти є приблизно 70 членкинь. Матері збираються на молитву один раз на тиждень:

  • Перша група – в неділю о 11 год 30 хв.;
  • Друга група – в п’ятницю о 18 год 00 хв.;
  • Третя група – у вівторок о 20 год 00 хв.

Щоп’ятниці ввечері о сьомій годині в нашій церкві служиться Свята Літургія в намірі спільноти «Матері в молитві».

Членкині груп допомагають воїнам на Сході України, а саме: готують вареники та інші домашні страви, збирають теплий одяг взимку, медикаменти, засоби гігієни і т.д.

Також відвідують поранених воїнів у госпіталі м.Львова, допомагають хворим і потребуючим. Зокрема, п.Ярослава Гожельська організувала поїздку матерів в дитячий будинок і церкву с.Заглинне.

З великим бажанням пізнати Господа Бога членкині беруть участь в реколекціях. Так, в березні 2009 року були проведені такі науки о.Ігорем Підківкою, а 21 грудня 2013 року в нашій церкві відбулися реколекції для спільнот «Матері в молитві» Городоцького району Стрийської єпархії. Цікаві і змістовні науки о.Мирона Гринишина, духівника спільнот, та о.Ігоря Головчака запам’ятаються надовго. Присутніх привітала координатор цього руху при Стрийській Єпархії п.Анна Форостина.

Кожного року в серпні членкині збираються на з’їзди матерів єпархії, заносять прохання до Господа Бога, моляться на Архиєрейській Службі Божій, а також свідчать про конкретну Божу допомогу різних життєвих ситуаціях, дякують Йому і Матінці Божій та усім святим за те, що вислуховують їхні молитви.

Мати завжди у проханні до Бога. Її молитва найщиріша, бо вона молиться серцем, просить щастя-долі для дітей і онуків. Відомо багато чудесних відповідей на молитву.

Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до спільноти, щоб разом молитися за наших дітей, за краще майбутнє для молодого покоління.

Господь чекає, щоб ми прийшли до Нього з молитвою.

«Просіть і дасться вам… Бо кожен, хто просить, одержує» (Мт. 7, 7-8).