Урочисте вшанування з нагоди 400-ліття мученицької смерті священномученика Йосафата

Величаємо тебе, священномученику Йосафате, і вшановуємо славні твої страждання, що їх ти витерпів за з’єднання.

У неділю, 6 серпня 2023 р., у нашому храмі відбулося урочисте вшанування з нагоди 400-ліття мученицької смерті священномученика Йосафата, архиєпископа Полоцького.

Одноденні місії у парафії святого апостола Івана Богослова провів ієромонах ЧСВВ о. Йосафат Вороцянка. На всіх Літургіях о 8 год. (каплиця Іванни Мироносиці) та на двох Богослужіннях у церкві Івана Богослова (10 год. і 12 год.) о. Йосафат виголосив проповіді про святого Йосафата Кунцевича.

У каплиці Іванни Мироносиці після св. Літургії отець-ієромонах відслужив Акафіст до Священномученика Йосафата.

У церкві Івана Богослова на кожній Літургії була наука про мученицький подвиг українського святого. Після Літургії о 10 годині парох о. Ігор Головчак та о. Йосафат Вороцянка ЧСВВ відслужили традиційну для першої неділі місяця Суплікацію із виставленням Найсвятіших Тайн, а опісля перед іконою св. Йосафата – Молебень до Священномученика.

Після другої Літургії у нашому храмі о. Йосафат очолив вервицю до нашого святого за єдність церкви. Після кожної Літургії вірні могли помолитися та прикластися до часточки мощей священномученика Йосафата.

Святкування завершилися у Народному домі с. Суховоля. Тут силами студентів Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. Йосафата-Велямина Рутського було поставлено виставу про життєвий подвиг нашого українського святого. Студентський театр “Алатея” відтворив не тільки складну долю нашої церкви у 17 ст., але й уміло поєднав події сивої давнини із сучасністю. Глядачі бурхивими оплесками дякували театру “Алатея”. Від імені парафії слово подяки висловив отець-парох Ігор Головчак.

Повідомив Зеновій Дрималовський


Відео:
400-ліття мученицької смерті священномученика Йосафата

Фотогалерея: