Запитати священника

На даній сторінці ви можете поставити питання священникові, та через деякий час (від кількох годин до пари днів) отримати відповідь.

Перш ніж писати своє запитання, перегляньте відповіді до вже заданих нижче. Можливо, ви знайдете відповідь на своє питання.


Ваше питання:

Відповіді на поставлені питання:


9 травня 2021 р. 13:38
Запитання:

Христос Воскрес!
Де можна пройти дошлюбне навчання у вашій Єпархії?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Зверніться до відповідального за передподружню підготовку:
Тарас Цікало +380976682968

Також можете навідатися сюди: Єпархіяльний інститут душпастирства подружжя та сім’ї святих Йоакима і Анни.

о. Ігор

« Згорнути


7 травня 2021 р. 15:36
Запитання:

Христос Воскрес!
В мене таке питання: мене запросили на весілля, але від дати весілля залишається ще місяць до річниці після смерті батька. Як бути? яка має бути поведінка на весіллі?
Дякую наперед за відповідь.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Тримати жалобу певний час (траур) по смерті когось із рідних не є приписом Церкви і тим паче не належить до виконування Божих заповідей. Це є радше традицією, яка швидше за все має на меті вираження жалю або горя через втрату близької людини.

У різних культурних середовищах це відбувається по-різному.
В Україні це:

 • носіння чорного і темного одягу без яскравих деталей, світлих кольорів;
 • у жінок – носіння чорного головного убору (хустки, косинки), а також суконь і спідниць подовження фасонів (того ж чорного кольору);
 • заборона на сміх та розваги;
 • завішування дзеркал чорним крепом;
 • на телебаченні і радіо не виходять в ефір розважальні передачі.

Як на мене, то завжди залишається питання, а як траур може допомогти померлому? Наша молитва, піст, особиста переміна та навернення до Бога пожертвувані в намірі померлих – це єдиний спосіб їм допомогти на дорозі до Царства Небесного.

о. Ігор

« Згорнути


3 травня 2021 р. 21:08
Запитання:

Христос Воскрес!
Коли чую біль в нозі чи ще де, то жертвую його за душі в чистилищі. Але він зразу пропадає. Чому? Якщо я не жертвую, то довше болить.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Всяке терпіння, яке ми переносимо живучи тут на цій долині сліз має своє пояснення щодо причини. Їх можна було б поділити на три групи:

 1. терпіння за свої гріхи;
 2. терпіння заради спасіння інших (за гріхи інших);
 3. терпіння, через які виявляються діла Божі (пор. Ів.9,3).

Терпіти заради спасіння інших означає виявляти свою правдиву любов по відношенні до них. Диявол ненавидить Любов і всякими способами старається припинити її дію, а тим самим усунути всяку нагоду, яка веде до правдивої Любові. Тому припинення болів після того як ви їх жертвуєте за когось може бути саме наслідком такої його дії. Однак мусимо бути пильними у цій ситуації, щоб часом не стати заручником своїх власних домислів, а тому краще залишити це питання без відповіді і просто завжди дякувати за все Господеві.

о. Ігор

« Згорнути


23 квітня 2021 р. 15:07
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Одна з церковних заповідей є така: „Злих книжок і часописів не читати”. Також серед опису гріхів проти VI і IX Заповідей (до іспиту сумління) сказано “Чи захоплювався і любувався нечистими думками і фантазіями? Чи збуджувався до нечистого гріха через еротичну і порнографічну літературу, кінофільми, фантазії, видовища, нескромні розмови, жарти”.
Враховуючи це, чому книги о.П.Куркевича про секс не вважаються згіршуючими і такими, що провокують до гріха нечистоти?
Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Нажаль, я не мав нагоди прочитати книги о. Петра Куркевича, лише короткі анотації – вислови, які є у вільному доступі в інтернеті і стосуються статевості та відносин між чоловіком і жінкою. Скажу поправді, що наша людська природа вимагає від нас глибшого розуміння та знання того, що такими нас створив Господь Бог, а отже бачити святість та добро заховані у цих аспектах людського буття. Думаю, що найкращим підтвердженням моїх слів є книга Пісня Пісень у Святому Писанні, де через опис стосунків між чоловіком та жінкою у символічний спосіб змальовуються відносини Бога до людини.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


20 квітня 2021 р. 15:13
Запитання:

Слава Ісусу Христу, отче!
Прошу посянити, чому, коли Львів та область у червоній зоні карантину – в храмі І.Богослова не дотримуються карантинних обмежень ( 1 особа на 10 кв.м.) Останні Літургії – прямий доказ цього, що усі обмеження нехтуються. Ви, як парох, великої громади УГКЦ мали першочергово сигналізувати та організувати цей процес. Ви ж дбаєте про свої громаду і піклуєтесь про ї здоров’я? Ні разу ні на на одній оповііді ені один із трьох отців не наголосив про це. Вважаю це недбальством та абсолютною пасивністю по відношенні до благ своєї громади. Також хотів би почути Ваше бачення святкування Великодня у форматі червоної зони. Які будуть обмежувальні заходи? Не забуваймо, що пандемія триває , лікарні і далі переповнені, на спад захворювання не іде, вакцинація практично не проводиться. То чому ж так усі халатно ставляться?
Дякую. Очікую обгрунтованої вдіповіді.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Дякую за Ваше запитання. В умовах пандемії воно дуже важливе та, як ніколи, актуальне. До того ж, вказує на свідомість та відчуття відповідальності, яка, сподіваюсь, проявиться і в інших ділянках життя нашої парафії.
Отож, від початку пандемії в Україні, з розпорядження о. Ігора, силами та коштами парафії були закуплені маски, рукавички та антисептичні засоби, якими можна було безкоштовно скористатися у спеціально відведених місцях. Вірні, які беруть активну участь в житті парафії знають про засоби та, даруйте за тавтологію, про відведені місця.
Також, неправдою є, щодо відсутності інформації відносно пандемії, її наслідків та способів уникнення хвороби. Як мінімум, про це говорив по закінченні Св. Літургій о. Ігор та, практично, протягом півроку, на кожній Службі – я (о.Роман). Також, з моменту початку вакцинації – надавалася інформація щодо неї, як з морального, так і медичного погляду, про всі ризики та наслідки.
Інша річ, що не всі прихожани хотіли це чути та, по Св. Літургії, швидко спішили до своїх життя та турбот, нехтуючи оголошеннями щодо життя парафії, розпорядку Богослужінь, в тому числі і щодо заходів запобігання поширенню COVID-19.
Хочу запевнити, що священики парафії дотримувалися всіх заходів безпеки, як особистої, так і у парафіяльному масштабі. Пригадайте собі вигляд сповідальниці, стрічки, які позначали відстань при почитанні Св. Плащаниці у 2020р., свячення пасок з виходом до людей у село та багато іншого…
В тому місці також хочу зазначити, що, Богу дякувати, минули часи колективізації, з її проявами, що завжди хтось винен в тому, що хтось за когось не подбав, чи до чогось не змусив. Кожен повинен мати певну свідомість та нести відповідальність за свої дії. Церква – не жандормерія. Тож фізично чи іншими методами, впливати не може і не буде. Окрім надання інформації та переконань, взивання до гідної, відповідної розумній людині поведінки, більше нічого зробити не може. Тож і в мене виникає таке питання: “Чому так усі халатно ставляться?” І це питання до більшості наших знайомих, до нас з Вами, до більшості українців.
Однак, священики відкриті на будь-яку конструктивну критику та, особливо, допомогу у реалізації, досягненні, маю надію, спільного здоров’я та добра нашої багаточисельної парафії.

о. Роман

« Згорнути


20 квітня 2021 р. 11:47
Запитання:

Слава Ісусу Христу.
Скажіть, будь ласка, топити цуценят/кошенят – це гріх, чи не є гріхом?
Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Перш за все мусимо визнати, що Господь створив природу, у тому числі, і тварин для людини. Тому вбивство тварин з причини корисних цілей (харчування, регуляція популяції і т.д.) не є гріхом. Гріх буде, якщо людина знущається, або вбиває тварин задля якоїсь розваги.

о. Ігор

« Згорнути


6 квітня 2021 р. 06:38
Запитання:

Слава Ісусу Христу.
Скажіть будьласка, як правильно тримати хрест і патралиці в храмі і якими іконами до людей і до іконостасу. Ікона Богородиці з ліва чи з права. Як їх тримати перед титраподом?
Щиро дякую отче.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Запрестольний хрест і патериці розташовуються у храмі за престолом і виносяться при процесійних ходах та на Божественній Літургії. Відповідно до ікон, які зображені на патерицях відбувається їхнє розташування. Патериця з іконою Пресвятої Богородиці розташовується ліворуч, а патериця з іконою ГНІХ праворуч. Місце розташування – перед тетраподом, лицем до людей. Ікони, які знаходяться на протилежній стороні – це ікони храмового празника та воскресіння ГНІХ, використовуються, тобто обертаються до людей у випадках храмового празника та празника Воскресіння Христового.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


13 грудня 2020 р. 08:46
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Отче чи варто іти до сповіді без остаточної поправи, знаючи що є гріх який з причини залежності повториться після сповіді?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Перш за все мусимо пригадати та усвідомити собі, що є визначені 5 умов доброї сповіді, без дотримання яких сповідь буде недійсна. Серед цих умов є умова постанови поправитись, тобто від усього серця хотіти більше не грішити. Однак через людську неміч не можемо стверджувати 100 відсотково, що цього не станеться. З надією, що з Божою допомогою зможемо подолати той чи інший гріх. Пам’ятаймо, що сповідаючись кожного разу ми подібні до господині, яка прополюючи грядку від хабаззя, хоч і не має певності, що воно більше не проросте, дає можливість рости добрим/корисним/потрібним культурам.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


8 листопада 2020 р. 12:25
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Хочу почати молитися молитву до Св. Марти на 9 вівторків. Але прочитала багато відгуків: одні люди пишуть, що це дуже помічна политва, а інші- що це не заговір. Підкажіть, будь ласка, як правильно.
Дякую!

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Кожна молитва є помічною. Коли звертаємося з своїми проханнями до Господа, особливо за посередництвом святих, маємо велику надію на те, що ці прохання будуть вислухані. Адже звертаємось до святих, які мали справу у свій час з тими чи іншими проблемами, подібно до тих, які ми переживаємо сьогодні. Однак є застереження до того, що люди сприймають молитву як магічне заклинання, яке має обов’язково привести до бажаного результату. Таке собі “поганське розуміння” молитви. В житті кожної людини існують проблеми, що потребують вирішення, але можливо, що це саме ті проблеми завдяки яким я можу вирости у вірі, показати правдиве свідчення у терпінні, про що знає тільки Господь. При кожному проханні пам’ятаєймо слова з молитви, яку навчив нас сам Ісус Христос: ” нехай буде воля Твоя”. Тільки Господь знає достеменно, що мені потрібно для того, щоб не втратити основного – вічне життя у Царстві Небеснім, тому якщо не побачимо бажаного результату, не розчаровуйтесь, будьте постійними у молитві, яка безслідно не зникне.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


7 серпня 2020 р. 17:45
Запитання:

Я хочу одружитись з хлопцем, і взяти шлюб.. Але він уже був одружений, і має шлюб з іншою. Проте вона залишила сімю, і вже живе з іншим. Чи може він взяти церковний розвід, для створення іншої сімї.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава Ісусу Христу!

Перш за все потрібно сказати, що у Католицькій Церкві шлюбних розводів не існує. Шлюб даний один раз і назавжди за наказом Ісуса Христа: “… що Бог з’єднав, людина нехай не роз’єднує…”. Існує можливість звернутись до церковного суду з питанням визнання шлюбу недійсним. З вагомих причин, які будуть виявленні під час розгляду справи шлюб може бути визнаним як недійсний, або ж навпаки. Раджу також при потребі звернутись до свого місцевого священика.

о. Ігор

« Згорнути


4 червня 2020 р. 14:27
Запитання:

Діяння апостолів. Глава 5 Історія про Ананію і Сапфір.Це подружжя хотіло стати християнами,для того їм потрібно було продати все майно і відати апостолам. Ананія продав все майно але не всі гроші відав апостолам. Про це дізнався апостол Петро і наказав вбити. Чому слуги апостола Петра взяли на себе гріх і вбили це подружжя? Чому потрібно було віддавати гроші для того щоб бути християнином, як на мене це нагадує якусь тоталітарну секту завдання якої просто заробити грошей на довірливих людях?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава Ісусу Христу!

Перш за все хочу подякувати за запитання. Однак мушу зауважити, що воно містить у собі багато помилкових тверджень, які походять від неуважного прочитання самого біблійного тексту. У Вашому питанні Ви чомусь стверджуєте:

 1. що для того щоб «стати християнином потрібно було продати…». У тексті про це не згадується зовсім. Продавали свої доми чи поля виключно з доброї волі. Про це свідчить контекст даного уривку Дії 4, 32-37, та безпосередньо вірш Дії 5,4. З тексту бачимо, що Ананія та його дружина, з різних можливих на то причин (велике прив’язання до майна, людський піар, жадність, страх та інше), просто хотіли обдурити інших (Дії 5,4).
 2. «продати все майно». У тексті читаємо, що Йосиф прозваний апостолами Варнавою продав тільки поле Дії 4,37, власники земель чи домів продавали «їх» Дії 4,34. Отож з тексту невідомо чи продавали абсолютно все, чи лише якусь частину, яку жертвували Богові. Ананія з дружиною продавши маєток Дії 5,1 (точно не відомо про що йдеться) мали віддати гроші лише за поле Дії 5,3.8, саме так як зробив Йосиф Дії 4,37. Підсумовуючи, можемо бути певні, що у ранньої громади християн було однакове ставлення до приватного майна. А саме те, що все приватне майно дане Богом для того, щоб допомагати іншим та чинити добро (Дії 4,32).
 3. Апостол Петро не наказував нікого вбивати. Що Ананія, так і його дружина впали мертвими самі (Дії 5,5.10). Ми можемо сприймати смерть як покарання від Бога за те, що вони вчинили, однак тут радше йдеться про знаки та символи, які ведуть до повчання. По перше, з Богом не «жартують», по друге, хоч би який маєток був він належить Богові, бо приховавши щось для себе не зможеш цим скористатись (смерть чатує кожної миті).

о. Ігор

« Згорнути