Запитати священника

На даній сторінці ви можете поставити питання священникові, та через деякий час (від кількох годин до пари днів) отримати відповідь.

Перш ніж писати своє запитання, перегляньте відповіді до вже заданих нижче. Можливо, ви знайдете відповідь на своє питання.


Ваше питання:


Відповіді на поставлені питання:


2 грудня 2021 р. 11:26
Запитання:

Слава Ісусу Христу
Отче, ніяк не можу наважитися запитати, а мучить кожного дня
За день до смерті моя бабця гралася з дочкою( 4 роки) і сказала до неї , як буде сестричка назвете Катруся
Бабця була активна і ми не знали, що на наступний день її не стане
Це були одні з останніх слів до нас.
Я не знаю як правильно вчинити, чи не буде гріхом назвати іншим іменем, чоловіку і дочці не подобається, а я на стільки любила бабцю, що готова назвати будь яким іменем.
Я не знаю як правильно вчинити
Допоможіть
Дякую

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Імена дітям вибирають тільки батьки. Всі інші можуть рекомендувати. Гріха немає, якщо ви не порушуєте свідомо і добровільно Божу або церковну заповідь.

о. Ігор

« Згорнути


25 вересня 2021 р. 13:56
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Живемо разом з чоловіком і свекрухою, свекруха дуже вмішується в наші справи, поводить себе наче ми малі діти, хоча нам по 40 років, важливою вважає тільки свою думку. Окремо жити змоги не маємо. Я не конфліктна людина, але мій чоловік намагається відстояти нашу сім‘ю. Останнім часом свекруха почала робити все навмисне, назло, провокувати конфлікти, хоче нас позбутися. Проблема в тому, що я не можу висловити претензії, ношу все в собі, але деколи розказую чоловікові, як рідній людині, що свекруха мене ображає. Але не з тою метою, щоб він на неї впливав, просто хочеться з кимось поділитись, а мені він найрідніший. Недавно в сварці чоловік висказав свекрусі, а вона звинуватила мене, що я доношу. Почуваюсь винною, адже я хочу щоб наша сім‘я була дружною і хочу жити в мирі. Найбільша моя мрія – родина, де співчувають, підтримують один одного, при цьому я прагну, щоб і мама чоловіка була частиною нашої сім‘ї, вона літня людина і вже потребує допомоги, в майбутньому можливо потребуватиме догляду, але вона цього не розуміє і не приймає. Втомилась від ситуації, яка панує в хаті. Але як вирішити її – не знаю. Дуже потребую мудрої поради, щоб мені вказали на мої помилки, я хочу зробити все можливе, аби виправити ситуацію.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

У відносинах двох осіб завжди дуже складно розібратись. Гадаю у таких випадках винні завжди двоє в тій чи іншій мірі. Було б добре якби ви з свекрухою прочитали собі книгу Рут з Святого Письма (Старий Завіт).
Можна поговорити з священиком, але тільки удвох.

о. Ігор

« Згорнути


2 вересня 2021 р. 22:58
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Чи можна працювати на роботі в селі, чи це гріх, якщо сільська рада яка платить гроші має при вході дві колони? Дві колони були при храмі демона Ведзевула, тобто дві колони це вже язичництво чи я щось не так зрозуміла? Раніше їх не було, а тепер є, я вийшла нещодавно з декрету, я бібліотекар, в сільській раді не працюю, але вони начисляють зарплату і деякі документи потрібно відносити до них.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Монах з бару зробить монашу келію, а пияк з монашої келії зробить бар. У світі існує багато будівель з двома колонами при вході це таке архітектурне рішення. Насправді ж не будівля освячує чи опоганює людину, а людина її або освячує або опоганює.

о. Ігор

« Згорнути


2 вересня 2021 р. 11:21
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Отче, чи може зашкодити людині (живій), якщо їй замовляють Службу Божу за упокій як на 40 днів після смерті? Наша сусідка ненавидить мого чоловіка, завжди його звинувачує , і також його покійних батьків, а недавно видала нам таку інформацію що замовляє за нього такі служби. Мені було дуже неприємно це чути. Ще згадує завжди Бога, наприклад що Господь все бачить і його накаже, хоча та сусідка сама зачіпає мого чоловіка, і не тільки йогр, знаходить собі кругом ворогів…Що мені робити?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Християнська молитва не може нікому зашкодити. А той, хто копає комусь яму сам впаде у неї. Господь справді усе бачить і воздасть кожному за його вчинками. За ворогів моліться і тих хто вас проклинає благословляйте. Так здобудете собі нагороду.

о. Ігор

« Згорнути


29 серпня 2021 р. 10:30
Запитання:

Слава Ісусу Христу.
Чи можна при хрещенні дітей використовувати одну і ту ж ковдру, одяг?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Жодна заборона на таку дію мені невідома. Більше того, після Хрещення, людина отримує “крижмо”- символ нового одягу, чистоти та свободи від гріху. Власне “крижмо” має бути для кожної дитини особистим, решта – на вибір та розсуд батьків.

о. Роман

« Згорнути


28 серпня 2021 р. 22:30
Запитання:

Скажіть будь ласка, якщо священик проклинає своїх прихожан,ображає,обливає брудом, що в такому випадку мають робити люди і що за це має бути самому священник? Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Господь навчає: “…Якщо брат твій завинить супроти тебе – скажи йому… Як не послухає.. поклич двох свідків… Як не послухає – скажи Церкві (владі)… Думаю, таким мав би бути алгоритм дій у християн. Однак, слід детально розглядати конкретний випадок, оскільки мова йде про ім’я людини. Чи відомі причини такої поведінки і дії обох сторін? Чи не має місце думка, що в когось багато прав а в когось лише обов’язків? Перед тим як погодитися на рішучі дії – завжди варто “сім разів відміряти…”

о. Роман

« Згорнути


28 серпня 2021 р. 15:32
Запитання:

С.І.Х.
Мені 57 р. У шлюбі – 31 рік. Двоє дорослих синів. Із самого початку шлюб не можу вважати щасливим. Непорозуміння почалися ще на весіллі. Чоловік страждає на міфоманію. Перепробувала і перетерпіла все задля збереження сім’ї: знущання свекрухи, моральне приниження, нерозуміння, безгрошів’я (роботу чоловікові шукала сама). Коли не було грошей (а їх ге було постійно), він їх зичив ( у мого тата та у дітей – крав). Я все покривала, згладжувала, віддавала борги. Навчила його молитися, ходили до церкви, молилися разом. Та він залишався таким же. Діти – окрема тема. Змалку виховані у вірі. Але десь у 20 років стався злам – поворот на 180. Можливо, я була застроглю і приділяла їм недостатньо уваги. Вони від мене відвернулися і звинувачують у бездіяльності (особливо старший). Усе життя – на найманих квартирах.Зараз свекри повмирали. Ми зробили ремонт, переїхали жити. Чоловік років зо 5 не давав зарплати (не питала, скільки заробляє). Проте казав, що складає гроші на депозит для ремонту. Вірилося тяжко. Суму я теж не знала. А за свої я ВІДКРИТО купувала долари. Але, як виявилося, ніякого депозиту не було, а кредит (який – і досі не знаю). Вчора з роботи син пртніс заявку з банку, яка прийшла на ім’я директора підприємства про те, що чоловік кредит не сплачує і на зв’язок не виходить. Досі обманює, все заперечує і на контактну розмову не йде (так було завжди).Провини не визнає. Син вчора уже вкотре “знищив” мене своєю звинувачульною розмовою. Словом, я “кончєна”. Сказав, що нормально мене сприйняти ніколи не зможе. Мушу змириттся. Інакше вже не буде. Втратила віру у Бога. Було гостре бажання вчинити самогубство. Розглядала різні версії. Оптимальна – отруїти соловіка, а потім – себе. Розумію, що нічого не зміниться. Бачу 3 виходи: або піти з життя, або якось сплатити борги і розлучитися, або ж залишитися так жити, терпіти брехню, чекати чергових боргів і вмерти бомжем, зневаженим дітьми. На рішучий крок треба було відважитися давно. Чоловік не вірить, що я можу його зробити, каже: “Не страш мене”. А, може, якби “настрашила” швидше, то все було б по – іншому? А як тоді шлюбована клятва? Ось так через виховання, віру, терплячість (як кажуть, бездіяльність) втратила все: сім’ю, дітей, життя, зрештою, вічність. У чому запитання? Я правильно поступити? Ставлю собі два короткі запитання: ЧОМ? і ЯК? Відповіді не маю.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Ваша життєва ситуація достатньо складна і лише Господь знає, для чого так випробовує. Думаю, що варто б зустрітися із священиком особисто (а навіть всією сім’єю або, принаймні з дітьми) щоб спробувати знайти морально добрий вихід із даної проблеми і чим швидше, – тим краще.

о. Роман

« Згорнути


22 серпня 2021 р. 19:01
Запитання:

Чи гріх грати в карти?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Якщо “гра в карти” сприймається як будь-яка інша забава, яка не веде до чогось морально злого та негативного як наслідок для людини, то така гріхом не є.

о. Роман

« Згорнути


22 серпня 2021 р. 15:40
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Як поводити себе, коли чоловіка батьки відправляють свого сина-підлітка на навчання і до нас жити?! Ми молода сім’я, 23 і 28 років, дітей ще немає. Я перше була категорично проти, потім змирилася, а зараз чую, що мене це все давить. Як правильно себе повести?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

На жаль, ми часто змушені жертвувати власним комфортом заради добра інших. Однак, важливо, чи робимо це з власної волі, чи з примусу. Думаю, насамперед, варто порозмовляти про це з чоловіком та висловити свої переживання та аргументи і вже тоді шукати вихід із ситуації, принаймні, компроміс. Варто теж розглянути істинну причину проживання родича у Вашому домі (чи це необхідність, використання чи теж хитрість). Та, однозначно, на першому місці слід ставити добро християнської сім’ї але й не відкидати добро особи. Напевно, комфорт має бути на останньому місці.

о. Роман

« Згорнути


21 серпня 2021 р. 15:04
Запитання:

Мені зрадила дружина. Після захотіла залишитись в сім’ї. Моя любов була сильна тому думав що зможу простити і все буде добре. Та пройшов час і тепер я не відчуваю до неї нічого. Що можу зробитити з тим?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Каже Господь: “Хто без гріху, – хай перший кине камінь”…, ті, хто чули це, розійшлися, розуміючи власні проблеми в духовному житті. Чи маєте сміливість кинути “свій” камінь? Надіюся, що ні… Справді, психологічно, важко змиритися з певними недоліками рідних людей, однак, пригадаймо собі момент шлюбу і обіцянки, яку одне-одному давали. Любов…. яка терпить… яка змиряється… яка пробачає… яка вболіває за спільне добро… Однозначно, важко. Та чи не те ми перед Богом говорили? Чи маємо лише любити за щось, за комфорт? Чи маємо обов’язок боротись із собою заради спасіння обох? Відповідь питаннями 🙂 , та як зможете відповісти собі на них, то, в молитві, щирості – знайдете відповідь до чого прямувати далі.

о. Роман

« Згорнути


18 серпня 2021 р. 08:42
Запитання:

СІХ
Чи можна робити татуювання на тілі з зображенням Ісуса, Богородиці чи іншим святих?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Саме татуювання на тілі вже до певної міри є спотворенням первозданної краси власного тіла. Люди не вміють бачити тієї краси, відтак пробують щось додати чи відняти, що в свою чергу просто виявляє її недолугість. Тату зроблені з мотивів забобонності, наприклад як захоронки чи магічні знаки є гріхом. Зображення святих, Богородиці, чи Ісуса Христа на тілі є невідповідним місцем і може бути святотатством. Ми є храмом Святого Духа, тому образ Бога треба носити у своєму серці.

о. Ігор

« Згорнути


18 серпня 2021 р. 08:41
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Скажіть будь ласка, чи гріх тримати гроші в криптовалюті. І заробляти на тому що виросте їхній курс? Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Будь-який законний та моральний спосіб заробляння грошей не є гріхом.

о. Ігор

« Згорнути


15 серпня 2021 р. 12:41
Запитання:

Слава Ісусу Христу.
Я вже писав по дружину яка веде аморальний спосіб житя . Відповідь була поговорити вияснити в чому причина ..за сім років хто з нею тіки не говорив клялась шо біже не буде але всеодно одне й те саме. П’є дітей кидає і стоїть на тому шо це нормально нічо сташного не сталось. Органи опіки кажуть позбавити права на дітей і самому глядіти . Чи це буде правильно??? І до Церкви вона не ходе…!!!!

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Якщо в сім’ї твориться насилля над дітьми через алкоголь, або відверте небажання доглядати та виховувати дітей, то потрібно про це говорити з відповідними органами. Щодо слабкості людської природи, то мусимо збагнути, що людина, яка потрапила в тенета гріха, потребує допомоги. Тому, якщо це можливо, треба старатись любими способами, а особливо молитвою допомогти такій особі. Справжня любов робить чуда.

о. Ігор

« Згорнути


15 серпня 2021 р. 07:22
Запитання:

Добрий День!
Будь ласка підкажіть. Можуть родичі померлого своїми вчинками та доброю життєвою поведінкою заробити прощення Богом свому покійному родичу якщо він був грішний?
Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава Ісусу Христу!

Ми молимось за своїх померлих, бо саме в часі молитви ми перемінюємося. З грішників стаємо праведниками (в тій чи іншій мірі). Завдяки особистій переміні (наверненню) та молитві, яку ми жертвуємо за когось з померлих, можемо їм допомогти.

о. Ігор

« Згорнути


13 серпня 2021 р. 17:48
Запитання:

СІХ!
Чи гріх займатися тими хоббі, які можуть спричинити смерть. Але я не маю на меті померти, а просто розважитись. І буду старатись зберегти життя.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Є різні хоббі. Однак є ті, які приносять нам користь як у фізичному так і в духовному житті, тому потрібно уникати тих, які нам шкодять. Неможливо бути близько до вогню, щоб не загорітись і не згоріти.

о. Ігор

« Згорнути


12 серпня 2021 р. 23:47
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Прошу вашої поради і розради. Ми з моїм нареченим любимо один одного і маємо намір вступити в шлюб. Я- віруюча, він – ні ( але охрещений). Він дуже хороша людина і ми хочемо побудувати щасливу сім’ю. Він ніколи не дорікав мені і не виявляв наміру перешкодити моїй вірі і навіть готовий прийняти таїнство вінчання, адже розуміє, що для мене це є важливим. Хочемо разом пройти передшлюбні науки. Як спілкуватися зі священиком, якщо у парі є атеїст? Маю сильний страх неприйняття наших стосунків церквою. Та змушувати свого хлопця повірити в Бога і засуджувати його за невіру не хочу. Допоможіть

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Дуже важливо, що ви переймаєтесь такою проблемою. Співжиття з особою, яка не приймає Христа, а отже і його навчання та мораль для нього ніщо, то буде дуже складно будувати свої відносини, тим більше подружні. Думаю, що вам вартує разом зустрітись з священником і обговорити деякі аспекти. Церква хоче лише допомогти та попередити, а все решта залежить від вас. Дуже добре, що ви бажаєте пройти передшлюбні науки, там ви можете почерпнути багато інформації для спільного подружнього життя. У нас є дуже багато випадків, коли християнин (був хрещений), однак ще не зустрівся з живим Богом.

о. Ігор

« Згорнути


12 серпня 2021 р. 12:10
Запитання:

Котрого числа помер о. Ростислав Гладяк?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава Ісусу Христу!

Отець Ростислав помер 13.08.2011 року.

о. Ігор

« Згорнути


11 серпня 2021 р. 23:34
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Чи може рідна сестра бути за дружку?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Свідками на весіллі можуть бути рідні брати чи сестри, а якщо вони вам ще і добрі друзі це ще краще. Важливо вибрати собі друга чи дружку.

о. Ігор

« Згорнути


11 серпня 2021 р. 10:32
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Прошу поради в життєвій ситуації. Кажуть, що кожна людина в житті є для чогось послана нам Богом. Сім років тому я зустріла хлопця. який змінив моє життя. В гіршу сторону. Ми зустрічалися лише пів року, але вже мали плани на майбутнє. А потім він мене покинув без будь-яких пояснень. Сам шкодував, кілька разів намагався все виправити, повертався і знову йшов. Так тривало п’ять років. Потім він одружився і знову шукав зустрічей зі мною. Все змінилося лише тоді, коли у нього народилася дитина. За весь цей час я не могла змиритися з такою ситуацією, у мене були сильні депресії, з’явилися страхи, я ні з ким не могла будувати стосунків. Я змінила роботу, спосіб життя, замкнулася в собі і в своєму домі, а коли виходила з хати, то боялася, що зі мною щось станеться і я більше сюди не повернусь. Навіть до магазину мене супроводжував страх смерті. Та одного разу я переборола свій страх і зробила неможливе для себе – поїхала відпочити за кордон. І там я зустріла іншого чоловіка, з яким забула про минуле. Це сталося рівно через сім років. Я зустріла християнина в мусульманській державі. Своєю поведінкою і манерами він дуже нагадував мені мого колишнього, вони навіть народилися в один день. Вперше я забула про минуле. І все було дуже добре. А потім виявилося, що він одружений, має дитину. І не може виїжджати з країни у зв’язку з роботою. Після повернення додому, мій світ обвалився вдруге. Ми спілкуємось по телефону. Але я не знаю, як жити далі…

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Справді, Ваше питання є дуже, як кажуть, життєве. І, на жаль, виникає не лише у Вас. Однак, маю підозру, що воно у Вас подиктоване не лише досвідом у минулому але і емоціями в сьогоднішньому. Насамперед, чи не хочете часом замінити одне-іншим? Чи не тому хочете бути з другим, бо він нагадує першого? І з того думка, що є почуття. А насправді, Ви цю людину мало знаєте, якщо щойно довідалися, що він одружений. До того ж, чи моральним, добрим, відповідальним є з боку чоловіка створювати нові відносини, будучи одруженим? В такому випадку, чи хочете бути на місці його дружини? Розумію, що емоції та почуття заваджають та все ж… Вважаю, що варто зупинити знайомство з ним і не мучити себе переписками а відтак думками, що розривають серце, душу і життя… Але, будь-яке рішення варто приймати із спокоєм, молитвою та довірою до Бога.

о. Роман

« Згорнути


9 серпня 2021 р. 23:24
Запитання:

СІХ! Дуже боюся сповіді. Як перебороти страх?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

СНБ!

Чого саме Ви боїтеся в сповіді? Визнання, що не є досконалою людиною? То, власне, усвідомлення цього, є першим кроком до переміни і вдосконалення. Що Господь не зможе Вам пробачити Ваші гріхи? То немає гріху, якого Він не пробачить, якщо людина щиро жаліє і постановляє поправитися. Є встид визнати це перед священиком? Так він теж людина 🙂 . Чи боїтеся, що виявиться якась інформація? То сповідь є Св. Тайною яка зобов’язує до збереження таємниці і того, хто сповідає, і того, хто сповідається… Я думаю, що замість того, щоб боятися – слід просто прийти і висповідатися та відчути на собі Божу благодать, підтримку і любов 🙂 .

о. Роман

« Згорнути


7 серпня 2021 р. 20:23
Запитання:

Слава Ісусу Христу!!!!
Маємо трох дітей один хлопчик має ваду слуху жінка веде аморальний спосіб житя як я їду на роботу встраює пянки зради не бачив тіки переписки з другими . І А ле багато хто говорив що поки мене нема то вона гуляє з іншими!!!що робити

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Насамперед, поговорити з дружиною. Не з людьми а з нею. Поза тим, варто разом прийти до священика і разом спробувати вирішити дану ситуацію. Варто обговорити, що, чому і з яких причин діються ті чи інші речі. Сама думка священика чи інших людей, не змінить стилю життя сім’ї. Як завжди, до танцю треба двох… І найважливіше, все треба робити з Богом, молитвою, жертвенністю та прощенням, з любов’ю…

о. Роман

« Згорнути


6 серпня 2021 р. 10:58
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Ми з чоловіком живемо з його батьками. Свекрусі 74 роки. Мені 29.чоловік на заробітках. Я не працюю так як наглядаю і вчу сина,. Йому 9 років. Та свекруха постійно вмішується, жаліє сина. Шукає мені роботу. У нас через це сварки з чоловіком. Ми уже 8 років живемо під одним дахом. І я вже добре знаю її . Вона підла людина, лише себе любить. Я вже багато сліз через неї пролила. Допоможіть мені! Порадьте як жити

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Питання непорозумінь між поколіннями не є чимось новим. Але, напевно, замало інформації щоб робити висновки. Насамперед, дитині 9 років і Ви її доглядаєте… Якщо він не потребує якогось спеціалізованого догляду, то як всі діти, у 9 років повинен вже бути самостійним до певної, щодо віку, міри. Свекруха могла б у решті допомогти. Зрештою, з 3-ьох років є садочки, далі школа і т.д. Думаю, Ви самі не сильно хочете іти до праці а свекруха, яка має інший життєвий досвід, цього толерувати не хоче. До того ж, питання сім’ї… можливо, як Ви підете до праці, то і чоловікові не треба буде їхати на заробітки, бо вдвох буде легше? З іншого боку – це питання між чоловіком і жінкою а не свекрухою та невісткою. Думаю, варто, при нагоді, це обговорювати та вирішувати з чоловіком.

о. Роман

« Згорнути


30 липня 2021 р. 02:22
Запитання:

Доброго дня чи вечора!
Скажіть, будь ласка, чи можуть православні молитися католицьким святим і навпаки?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Доброго здоров’я!

Жодна конфесія немає монополії на “Святість”. Католицька Церква визнає, що елементи правди та освячення є присутні поза межами видимої її структури (Lumen gentium 8). Святий є той, хто несе в собі Бога і чинить Його волю. Свідоцтва святості – це мученицька смерть за Ісуса Христа, за віру, це праведне життя особи позначене Божими ділами і чудесами. Визнання святим у різних конфесіях має різну процедуру. Маю певність у визнанні святим Католицької Церкви. Щодо інших то не заперечую, але багато потрібно довідатись про того чи іншого святого.

о. Ігор

« Згорнути


29 липня 2021 р. 09:32
Запитання:

СІХ Як правильно повинні хреститися греко-католики? Трьома пальцями з права на ліво? Чи цілою долонею з ліва на право?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Згідно навчання Церкви, віримо, що Бог є у Трьох Особах. Тому хрестимося трьома пальцями. Два пальці зігнуті щоб означити, що Друга Божа Особа, Син Божий, стався людиною і відкупив нас, спас своєю смертю. Католики західного обряду хрестяться п’ятьма пальцями на означення, що Христос відкупив нас своїми терпіннями, п’ятьма ранами і, також, як наслідок, смертю. Справа лише у навчанні Західної та Східної католицьких Церков.
Щодо “зліва-направо” чи “справа-наліво”, то справа чисто лінгвістична. Оскільки в українській мові прикметник ставиться перед іменником, то хрестимося “… Святого (справа) Духа (зліва)”. У західних мовах прикметник стоїть після іменника, тому хрестяться навпаки “…Spiritus (Духа) Sancti (святого)”.

о. Роман

« Згорнути


26 липня 2021 р. 22:56
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Нещодавно дізналася, що батько мого хлопця в молодості обезчестив дівчину, на що мама цієї дівчини проклинала його і всю сім’ю. Чи може це якось погано вплинути на нашу майбутню сім’ю? І як можна цього запобігти? Можливо є якась молитва?
Наперед дякую!

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Будь-яке бажання зла, чи як то кажуть прокльони є вже переступом Божої заповіді. Тому не потрібно боятись того, що зроблено з гріхом. Найбільше потрібно боятись самого результату гріха, вчинений нашими рідними. Бо результат має здатність впливати на всіх оточуючих. Молитва, піст та справжнє покаяння у цьому випадку буде добрим ліком для таких ран.

о. Роман

« Згорнути


26 липня 2021 р. 20:31
Запитання:

СІХ! Чи можна виконувати важкі фізичні вправи, які можуть зашкодити здоров’ю, заради Ісуса Христа, і душ які у чистилищі? Або як за покуту.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Наше тіло є створене Богом і попри те, що та людська природа є наднищена гріхом ми не маємо права знущатись з нього, або шкодити йому. Найважливіше пам’ятати слова ап. Павла: “…якби віддав моє тіло на спалення, але не мав любови, то я не мав би жадної користи.” Любов передбачає знайти справжню мету та ціль використання власного тіла.

о. Роман

« Згорнути


25 липня 2021 р. 10:59
Запитання:

Слава Ісусу Христу. Даний момент часу живу в Німеччині. Минулого тижня я пішов на службу божу до католиків, і все б нічого, але я ніграма не розумію німецької мови. Тому службу просто відстою, і все. Сьогодні вирішив дивитись українську службу божу на ютубі. Питання, чи буде це рахуватись як порушення заповіді, пам’ятай день святий святкувати, чи ні? (Розумію що у храмі бог присутній фізично, у вигляді слова Божого, але коли його не розумієш, невпевнений що воно того варте)

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Життя закордоном передбачає багато викликів, які потрібно подолати. Якщо ви плануєте своє перебування там надовго, то потрібно вивчати мову тої країни, в якій ви знаходитесь. Це дасть вам змогу брати активну участь у культурному та релігійному житті цього суспільства. У зв’язку з тим, що ми як греко-католики – католики східного обряду, належимо до Католицької церкви, то у випадку відсутності можливості відвідати свою Церкву, можемо брати участь у Божественній Літургії латинського обряду. Це буде краще, щоб виконати заповідь “Пам’ятай день святий святкувати”. На час пандемії діє дозвіл слухати Божественну Літургію онлайн, що передбачає відсутність переступу Божої заповіді.

о. Ігор

« Згорнути


23 липня 2021 р. 00:12
Запитання:

Слава Ісусу Христу. Маю, Отче, до Вас таке питання: я цнотлива, мій хлопець ні, ми любимо один одного, він молиться за мене, а я за нього. Розумію, що всі ми не без гріха, але коли усвідомлюю, що він із кимось спав, то мені стає так гірко, так боляче. Не хочу його відпускати через це, бо він справді чудовий, але коли в голову приходять думки про його минуле, то починаю непокоїтись. Раніше зустрічалась із двома хлопцями, які теж були незайманими як і я, проте не склалось. Тому ніби і розумію, що це не головне, але інколи все ж хвилююсь, хоча розумію, що у нього це було з тою людиною, з якою він бачив майбутнє. Отче, підкажіть мені, будь ласка, як перебороти ось ці нав’язливі думки? Як відпустити його минуле? Як простити його за це?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Дуже важливо зберігати дошлюбну чистоту, бо розбещене життя до шлюбу може мати погані наслідки у подружньому житті. Особливо те, що стосується людської психології. Пам’ять, порівняння і т.д. З боку навчання Церкви святим може стати найбільший грішник. Наприклад. св. Августин. Якщо ваш хлопець усвідомив цю помилку і направив своє життя, то переживати нема за що. Залишається тепер питання щодо вас особисто і ваших думок. Це і є перевірка на те, чи ви справді його любите і чи здатні це простити.

о. Роман

« Згорнути


21 липня 2021 р. 10:29
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Моя дочка зустрічається з чотириюрідним братом. Я відмовляю її від таких стосунків, але вона не слухається. Скажіть, будь ласка, церква дозволяє чи забороняє одружуватися чотириюрідним?
Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Чотирьохюрідність не є перешкодою для одруження та шлюбу.

о. Ігор

« Згорнути


19 липня 2021 р. 23:01
Запитання:

СІХ!
Якщо я буду жити в миру, подібно до монаха (виконуючи обітниці, але не приймаючи їх), то чи буде це теж саме, що і життя в монастирі? Чи все таки краще піти в монастир?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Монаше життя – це життя не тільки за певним правилом та євангельськими радами, але і життя у спільноті, яка об’єднана саме монашим правилом та євангельськими радами. Тому є різниця жити в монастирі та поза ним. Більше того, що монастир є місцем де ці євангельські ради можна практикувати у більш інтенсивний спосіб.

о. Ігор

« Згорнути


19 липня 2021 р. 13:35
Запитання:

Мир Вам!
Хто має визначати хто є святий, Бог чи людина?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Мир і вам!

Всі люди покликані до святості за закликом Ісуса Христа – “Тож будьте досконалі, як Отець ваш небесний досконалий” (Мт 5, 48).
Люди можуть бути подібними Богові. Це можливо, якщо Бог перебуває в нас, а ми у Бозі. За плодами життя певної особи можемо сказати чи Бог справді перебував у ній, а вона в ньому. Якщо так, то така особа уподібнилась Богу, а отже стала святою, бо Бог святий. Тому Церква має право на основі Божого Об’явлення констатувати та стверджувати про святість таких осіб.

о. Ігор

« Згорнути


17 липня 2021 р. 15:24
Запитання:

Слава Ісусу Христу.
Маю Отче до вас таке питання: під час Літургії священик показує рукою щоб парафіяни присідати на лавки, я стою, тому що дякувати Богові можу стояти і не хочу під час Служби сидіти. Так ось одна жіночка дала мені завваження що то є непослух щодо священика. Скажіть будь ласка як маю правильно повестись.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Якщо священник показав рукою, що можна присісти, то це і означає – можна присісти, а не мусите присісти. Непослуху у цьому немає.

о. Ігор

« Згорнути


16 липня 2021 р. 08:44
Запитання:

СІХ
Я хочу задати вам питанням, можливо воно трохи не розумне. Чи гріх пукнути в церкві. І як про це сказати на сповіді? І чи гріх задавати таке запитання.
Дякую, вибачте за таке…

» Показати відповідь

Відповідь священника:

СНБ!
Немає нерозумних питань. Є нерозумні відповіді. Коли людина цікавиться щиро якимсь питанням, а не провокує, то гріха у цьому немає! Бог знає нашу людську природу і її немочі, оскільки у Божих заповідях про це нічого не сказано, то і гріха немає. Інша справа – культурне середовище в якому ми перебуваємо. Це вважається у нас поганим тоном, тож, якщо це можливо, можна вийти кудись поза громадське місце.

о. Ігор

« Згорнути


13 липня 2021 р. 10:14
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Я коли був малими, дуже розвалився на Бога, за що зараз жалію. Я тоді зі злості попросив Бога, щоб він забрав від мене моїх ангелів хоронителів, та ще й обізвав їх. Я за це дуже шкодую. Скажіть, чи не забрав Бог у мене ангелів? Я їх дуже люблю і прошу вибачення як і в них так і в Бога.
Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Важливо, щоб ви це виявили при Сповіді. Наш Господь довготерпеливий і милосердний. Думаю, найбільше щастя для ангелів – переміна мислення і думки по відношенні до них.

о. Ігор

« Згорнути


12 липня 2021 р. 21:00
Запитання:

СІХ! Скажіть будь ласка, чи зміг би Господь простити Сатану, якщо б Стана вирішив покаятися та змінити свої плани? І для чого Сатана не навернеться до Бога? Він ж прекрасно розуміє що програє?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Перш за все треба пам’ятати, що Ангел Світла (Люцифер) є сотворіння Боже, яке Господь безмежно любить. Якщо любить, то готовий простити. Питання чи Сатана може покаятись після того як зробив рішення протистояти Богу? Про це будемо знати вже після нашої смерті.

о. Ігор

« Згорнути


10 липня 2021 р. 02:50
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Хочу піти до сповіді, бо згрішила проти Першої Заповіді Божої, та і інші гріхи повсякденні. Я дуже каюсь і мені соромно перед Богом що я могла звертатись до таких людей. Які молитви мені молитись поки я ще не посповідалась. Мене це дуже мучить. І як молитись щоб Бог пробачив мене? Я дуже жалію, одумалась вже після.
Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

На Ваше питання можу сказати наступне:
Насамперед – при першій нагоді, зустрічі із священиком, слід висловити своє бажання приступити до сповіді. Впевнений, що він Вам не відмовить. Не варто чекати на якусь особливу нагоду. Незрозумілим для мене є вислів: “… могла звертатись до таких людей …” Яких саме? Та відповідь вже може бути на самій сповіді 🙂
Щодо молитов, то доброю і помічною для душі і тіла є кожна молитва, якщо промовлена з вірою та довірою Богові, якщо є щирою і як кажуть “від серця”.
Сподіваюся, зустрінемося у сповідальниці 🙂

о. Роман

« Згорнути


1 липня 2021 р. 21:42
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Скажіть, будь ласка, як правильно замовити Святу Літургію за усопшим, панахиду у 40-ий день, якщо він припадає на п’ятницю, а в церкві відправляють за помершими лише у середу та суботу? Коли це правильніше зробити: у середу (38-ий день) чи у суботу (41-ий день)?
Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Можна замовити окрему Літургію тоді коли припадає 40-ий день. Однак коли на парафії це не можливо, то виберіть собі той день, який вам найбільше підходить. День раніше чи пізніше не має жодного значення, бо для Бога один день як тисяча років, а тисяча років як один день.

о. Ігор

« Згорнути


20 червня 2021 р. 17:23
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Чоловік розповів, що раніше …
(дане питання публікується у скороченому вигляді, так як містить багато особистої конкретики, але так щоб той хто питає міг впізнати своє питання) … з вагомих причин, але по-справжньому не хочу грішити, і ненавиджу себе за те, що роблю, бо ображаю Бога, але по іншому ніяк?чи маю завжди з того сповідатись перед причастям? Чи можна в такому стані йти до причастя без сповіді? Я люблю Бога і хочу бути з ним.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Досить складно відповісти на ваше питання, бо воно вимагає трохи більше інформації і то від обох сторін. Вам вартує зустрітись безпосередньо зі священиком. Потім ситуація б прояснилась. Шлюб вважається не дійсним, якщо було приховано якусь важливу інформацію, яка перешкоджає укладенню шлюбу.

о. Ігор

« Згорнути


8 червня 2021 р. 15:26
Запитання:

Христос Воскрес!
Дуже мене турбує одне питання. Я зустрічаюсь із хлопцем вже 5,5 років, але ми жодного разу не говорили про майбутнє. Мені соромно питати, які в нього плани і чи є вони взагалі. А він нічого не говорить. Я не знаю, що робити, хоча до подружнього життя я ще не готова, але хочеться себе заспокоїти і переконатись, що у нас є майбутнє. Далі зустрічатися і не розуміти, що нас чекає чи все таки наважитись і поговорити? Не хочу бути нав’язливою. Також він навчається в Богословській академії, вже закінчив ступінь бакалавра. Хто знає, може він взагалі не збирається одружуватись. Я краще вчинити, чекати далі, що поговорить, чи зібратися з духом і розставити всі крапки над і?
Щиро дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Дякую за запитання, яке є досить поширене серед молоді в сучасному світі…
Насамперед… “я й сама не готова… Він ще вчиться…” Може, це і відповідь 🙂 .
Однак, напевно, варто говорити і знати про плани на майбутнє. До того ж – який формат Ваших відносин? Якщо зустрічаєтеся протягом того часу 1 раз на тиждень щоб поласувати морозивом – то одне, як вже “дружите родинами, сім’ями” і т.д., – то це зовсім інше. Хоча, навіть заручини не є зобов’язанням одружитись. Бажанням – так, обов’язком – ні.
Якщо дуже коротко, то за той тривалий час знайомства вже зрозуміло б мало бути на скільки наміри  обох людей є серйозними і відповідальними. Та, думаю, на такі теми варто спілкуватись. Не постійно але серйозно. Не повинно бути несказаних слів і надуманих речей у людей, які думають створити сім’ю.

о. Роман

« Згорнути


4 червня 2021 р. 11:09
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
У мене таке запитання:моя бабуся купила фундамент для побудови хати і їй сказали що на фундаменті була зроблена порча, фундамент належав тим людям на яких була зроблена порча,чи може ця порча що зроблена не моїй родині шкодити здоров’ю?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава навіки!

Поняття т.зв. “порчі” відноситься до низки понять, які мають відношення до першої Божої заповіді. Один з гріхів проти цієї заповіді це віра у чари та забобони. Пам’ятаймо просту річ. Немає жодної сили, котра б могла дорівнювати силі Всемогутнього Бога, а Божа воля щодо нас це щоб ми, люди,  були спасенні і щасливі. Той хто з Богом не повинен боятися нічого і нікого, бо Господь наш Пастир і нічого нам не бракуватиме. Для того, щоб Вам було спокійніше і Ви мали певність, що Вам ніщо не загрожує, запросіть священника, який може помолитись разом з вами молитву на початок будівництва оселі.

о. Ігор

« Згорнути


2 червня 2021 р. 10:17
Запитання:

Христос Воскрес!
Є одна духовна особа, яка у важких обставинах питає у Господа, що це означає і дивиться в Біблію. Читає тлумачення. Це можна? І чи треба їй казати, якщо це не можна робити, бо це авторитетна для багатьох особа.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Цікаве питання…
Треба часто читати Святе Письмо та поглиблювати свої пізнання Бога. І не лише Святе Письмо. Але, варто розуміти, що Біблія то не посібник, подібно інструкції до телевізора 🙂 . До того ж, завжди і все у тому світі ми сприймаємо в міру свого досвіду, освіти, інтелекту, віку і т.д. Погляди і розуміння одного і того ж факту з віком, досвідом трактуються по іншому, часом – кардинально протилежно. Боже Провидіння, плани і дороги не є обмежені тим всім і, особливо – часом. Людина – так. Тож, чи можемо ми бути впевнені у правильності в конкретному місці і часі у власній непомильності?
Чи говорити людині про щось?… Загальноприйнятним є, що, коли людина у помилці, в гріху, на “злій дорозі” – говорити про це тій людині (не всім навколо) – обов’язок. А як не є це гріхом а лише стилем життя і віри, то чому б мали накидати своє бачення, стиль і т.д.?

о. Роман

« Згорнути


25 травня 2021 р. 10:22
Запитання:

Христос Воскрес!
Чомусь почало мучити таке питання: чи можна носити одяг з зображеними на ньому п’ятикутними зірками. У дитини багато речей з п’ятикутними зірками і буває, що вони на одязі перевернуті (не думаю, що навмисно, особливо коли їх на тканині багато)… Чи це є поганим знаком (начиталася всякого), чи є якась небезпека, наприклад на шапочці в дитини велика зіркаі дещо зміщена, що незрозуміло чи вона переревернута чи ні. Можливо дуже дивне запитання, але можливо, Ви мені допоможете.
Дякую.

Приклади до питання:
Ось така шапочка:

Ось такі речі:

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Наше життя насичене багатьма символами, які у різних культурах та субкультурах мають своє особливе значення. П’ятикутна зірка була символом Радянського періоду, тому, до певної міри, може у наш час виражати ностальгію за тим часом. Обернена п’ятикутна зірка є символом у субкультурі сатаністів і символізує самого диявола, бо по своїй формі, якщо добре придивитись, то нагадує обличчя, роги та бороду. Як на мене, то я б старався уникати цих символів.

о. Ігор

« Згорнути


14 травня 2021 р. 09:57
Запитання:

Христос Воскрес!
Якось так стається, що вже кілька людей (3-4), яких я знаю, і коли вони розказують мені про позитивний результат на рак, починаю за них молитись, давати на Служби Божі за їх зцілення, то контрольні аналізи з Києва показують негативний результат. Може Господь дав мені такий Дар? Дар молитви.
Дякую Богу.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Думаю, що відповідь на Ваше питання мала б бути достатньо широкою і заторкувати різні аспекти життя людини з Богом.
Однак, слід зазначити, що кожне чудо у Святому Письмі відбувалося із взаємодією людської віри та Божої Любові. Тож, людина співпрацює з Богом а Він, в свою чергу обдаровує потрібними ласками та дарами.
Такі речі можливі всім, хто вірить. Тепер лишень питання в кого, в що, заради чого і як ми віримо і який це матиме наслідок. Чи може Бог послуговуватися людьми заради добра? – Звичайно. Однак, я б не спішив із висновками щодо своїх надприродних здібностей. Бо і диявол таки щось вміє і точно, більше, ніж людина 🙂 . Тому, збільшуйте свою віру в Бога, не в свою магічність, поглиблюйте свої знання та моліться на Божу славу.

о. Роман

« Згорнути


9 травня 2021 р. 13:38
Запитання:

Христос Воскрес!
Де можна пройти дошлюбне навчання у вашій Єпархії?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Зверніться до відповідального за передподружню підготовку:
Тарас Цікало +380976682968

Також можете навідатися сюди: Єпархіяльний інститут душпастирства подружжя та сім’ї святих Йоакима і Анни.

о. Ігор

« Згорнути


7 травня 2021 р. 15:36
Запитання:

Христос Воскрес!
В мене таке питання: мене запросили на весілля, але від дати весілля залишається ще місяць до річниці після смерті батька. Як бути? яка має бути поведінка на весіллі?
Дякую наперед за відповідь.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Тримати жалобу певний час (траур) по смерті когось із рідних не є приписом Церкви і тим паче не належить до виконування Божих заповідей. Це є радше традицією, яка швидше за все має на меті вираження жалю або горя через втрату близької людини.

У різних культурних середовищах це відбувається по-різному.
В Україні це:

 • носіння чорного і темного одягу без яскравих деталей, світлих кольорів;
 • у жінок – носіння чорного головного убору (хустки, косинки), а також суконь і спідниць подовження фасонів (того ж чорного кольору);
 • заборона на сміх та розваги;
 • завішування дзеркал чорним крепом;
 • на телебаченні і радіо не виходять в ефір розважальні передачі.

Як на мене, то завжди залишається питання, а як траур може допомогти померлому? Наша молитва, піст, особиста переміна та навернення до Бога пожертвувані в намірі померлих – це єдиний спосіб їм допомогти на дорозі до Царства Небесного.

о. Ігор

« Згорнути


3 травня 2021 р. 21:08
Запитання:

Христос Воскрес!
Коли чую біль в нозі чи ще де, то жертвую його за душі в чистилищі. Але він зразу пропадає. Чому? Якщо я не жертвую, то довше болить.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Воістину воскрес!

Всяке терпіння, яке ми переносимо живучи тут на цій долині сліз має своє пояснення щодо причини. Їх можна було б поділити на три групи:

 1. терпіння за свої гріхи;
 2. терпіння заради спасіння інших (за гріхи інших);
 3. терпіння, через які виявляються діла Божі (пор. Ів.9,3).

Терпіти заради спасіння інших означає виявляти свою правдиву любов по відношенні до них. Диявол ненавидить Любов і всякими способами старається припинити її дію, а тим самим усунути всяку нагоду, яка веде до правдивої Любові. Тому припинення болів після того як ви їх жертвуєте за когось може бути саме наслідком такої його дії. Однак мусимо бути пильними у цій ситуації, щоб часом не стати заручником своїх власних домислів, а тому краще залишити це питання без відповіді і просто завжди дякувати за все Господеві.

о. Ігор

« Згорнути


23 квітня 2021 р. 15:07
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Одна з церковних заповідей є така: „Злих книжок і часописів не читати”. Також серед опису гріхів проти VI і IX Заповідей (до іспиту сумління) сказано “Чи захоплювався і любувався нечистими думками і фантазіями? Чи збуджувався до нечистого гріха через еротичну і порнографічну літературу, кінофільми, фантазії, видовища, нескромні розмови, жарти”.
Враховуючи це, чому книги о.П.Куркевича про секс не вважаються згіршуючими і такими, що провокують до гріха нечистоти?
Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Нажаль, я не мав нагоди прочитати книги о. Петра Куркевича, лише короткі анотації – вислови, які є у вільному доступі в інтернеті і стосуються статевості та відносин між чоловіком і жінкою. Скажу поправді, що наша людська природа вимагає від нас глибшого розуміння та знання того, що такими нас створив Господь Бог, а отже бачити святість та добро заховані у цих аспектах людського буття. Думаю, що найкращим підтвердженням моїх слів є книга Пісня Пісень у Святому Писанні, де через опис стосунків між чоловіком та жінкою у символічний спосіб змальовуються відносини Бога до людини.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


20 квітня 2021 р. 15:13
Запитання:

Слава Ісусу Христу, отче!
Прошу посянити, чому, коли Львів та область у червоній зоні карантину – в храмі І.Богослова не дотримуються карантинних обмежень ( 1 особа на 10 кв.м.) Останні Літургії – прямий доказ цього, що усі обмеження нехтуються. Ви, як парох, великої громади УГКЦ мали першочергово сигналізувати та організувати цей процес. Ви ж дбаєте про свої громаду і піклуєтесь про ї здоров’я? Ні разу ні на на одній оповііді ені один із трьох отців не наголосив про це. Вважаю це недбальством та абсолютною пасивністю по відношенні до благ своєї громади. Також хотів би почути Ваше бачення святкування Великодня у форматі червоної зони. Які будуть обмежувальні заходи? Не забуваймо, що пандемія триває , лікарні і далі переповнені, на спад захворювання не іде, вакцинація практично не проводиться. То чому ж так усі халатно ставляться?
Дякую. Очікую обгрунтованої вдіповіді.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Дякую за Ваше запитання. В умовах пандемії воно дуже важливе та, як ніколи, актуальне. До того ж, вказує на свідомість та відчуття відповідальності, яка, сподіваюсь, проявиться і в інших ділянках життя нашої парафії.
Отож, від початку пандемії в Україні, з розпорядження о. Ігора, силами та коштами парафії були закуплені маски, рукавички та антисептичні засоби, якими можна було безкоштовно скористатися у спеціально відведених місцях. Вірні, які беруть активну участь в житті парафії знають про засоби та, даруйте за тавтологію, про відведені місця.
Також, неправдою є, щодо відсутності інформації відносно пандемії, її наслідків та способів уникнення хвороби. Як мінімум, про це говорив по закінченні Св. Літургій о. Ігор та, практично, протягом півроку, на кожній Службі – я (о.Роман). Також, з моменту початку вакцинації – надавалася інформація щодо неї, як з морального, так і медичного погляду, про всі ризики та наслідки.
Інша річ, що не всі прихожани хотіли це чути та, по Св. Літургії, швидко спішили до своїх життя та турбот, нехтуючи оголошеннями щодо життя парафії, розпорядку Богослужінь, в тому числі і щодо заходів запобігання поширенню COVID-19.
Хочу запевнити, що священики парафії дотримувалися всіх заходів безпеки, як особистої, так і у парафіяльному масштабі. Пригадайте собі вигляд сповідальниці, стрічки, які позначали відстань при почитанні Св. Плащаниці у 2020р., свячення пасок з виходом до людей у село та багато іншого…
В тому місці також хочу зазначити, що, Богу дякувати, минули часи колективізації, з її проявами, що завжди хтось винен в тому, що хтось за когось не подбав, чи до чогось не змусив. Кожен повинен мати певну свідомість та нести відповідальність за свої дії. Церква – не жандормерія. Тож фізично чи іншими методами, впливати не може і не буде. Окрім надання інформації та переконань, взивання до гідної, відповідної розумній людині поведінки, більше нічого зробити не може. Тож і в мене виникає таке питання: “Чому так усі халатно ставляться?” І це питання до більшості наших знайомих, до нас з Вами, до більшості українців.
Однак, священики відкриті на будь-яку конструктивну критику та, особливо, допомогу у реалізації, досягненні, маю надію, спільного здоров’я та добра нашої багаточисельної парафії.

о. Роман

« Згорнути


20 квітня 2021 р. 11:47
Запитання:

Слава Ісусу Христу.
Скажіть, будь ласка, топити цуценят/кошенят – це гріх, чи не є гріхом?
Дякую.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Перш за все мусимо визнати, що Господь створив природу, у тому числі, і тварин для людини. Тому вбивство тварин з причини корисних цілей (харчування, регуляція популяції і т.д.) не є гріхом. Гріх буде, якщо людина знущається, або вбиває тварин задля якоїсь розваги.

о. Ігор

« Згорнути


6 квітня 2021 р. 06:38
Запитання:

Слава Ісусу Христу.
Скажіть будьласка, як правильно тримати хрест і патралиці в храмі і якими іконами до людей і до іконостасу. Ікона Богородиці з ліва чи з права. Як їх тримати перед титраподом?
Щиро дякую отче.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Запрестольний хрест і патериці розташовуються у храмі за престолом і виносяться при процесійних ходах та на Божественній Літургії. Відповідно до ікон, які зображені на патерицях відбувається їхнє розташування. Патериця з іконою Пресвятої Богородиці розташовується ліворуч, а патериця з іконою ГНІХ праворуч. Місце розташування – перед тетраподом, лицем до людей. Ікони, які знаходяться на протилежній стороні – це ікони храмового празника та воскресіння ГНІХ, використовуються, тобто обертаються до людей у випадках храмового празника та празника Воскресіння Христового.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


13 грудня 2020 р. 08:46
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Отче чи варто іти до сповіді без остаточної поправи, знаючи що є гріх який з причини залежності повториться після сповіді?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Перш за все мусимо пригадати та усвідомити собі, що є визначені 5 умов доброї сповіді, без дотримання яких сповідь буде недійсна. Серед цих умов є умова постанови поправитись, тобто від усього серця хотіти більше не грішити. Однак через людську неміч не можемо стверджувати 100 відсотково, що цього не станеться. З надією, що з Божою допомогою зможемо подолати той чи інший гріх. Пам’ятаймо, що сповідаючись кожного разу ми подібні до господині, яка прополюючи грядку від хабаззя, хоч і не має певності, що воно більше не проросте, дає можливість рости добрим/корисним/потрібним культурам.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


8 листопада 2020 р. 12:25
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Хочу почати молитися молитву до Св. Марти на 9 вівторків. Але прочитала багато відгуків: одні люди пишуть, що це дуже помічна политва, а інші- що це не заговір. Підкажіть, будь ласка, як правильно.
Дякую!

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Кожна молитва є помічною. Коли звертаємося з своїми проханнями до Господа, особливо за посередництвом святих, маємо велику надію на те, що ці прохання будуть вислухані. Адже звертаємось до святих, які мали справу у свій час з тими чи іншими проблемами, подібно до тих, які ми переживаємо сьогодні. Однак є застереження до того, що люди сприймають молитву як магічне заклинання, яке має обов’язково привести до бажаного результату. Таке собі “поганське розуміння” молитви. В житті кожної людини існують проблеми, що потребують вирішення, але можливо, що це саме ті проблеми завдяки яким я можу вирости у вірі, показати правдиве свідчення у терпінні, про що знає тільки Господь. При кожному проханні пам’ятаєймо слова з молитви, яку навчив нас сам Ісус Христос: ” нехай буде воля Твоя”. Тільки Господь знає достеменно, що мені потрібно для того, щоб не втратити основного – вічне життя у Царстві Небеснім, тому якщо не побачимо бажаного результату, не розчаровуйтесь, будьте постійними у молитві, яка безслідно не зникне.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


7 серпня 2020 р. 17:45
Запитання:

Я хочу одружитись з хлопцем, і взяти шлюб.. Але він уже був одружений, і має шлюб з іншою. Проте вона залишила сімю, і вже живе з іншим. Чи може він взяти церковний розвід, для створення іншої сімї.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава Ісусу Христу!

Перш за все потрібно сказати, що у Католицькій Церкві шлюбних розводів не існує. Шлюб даний один раз і назавжди за наказом Ісуса Христа: “… що Бог з’єднав, людина нехай не роз’єднує…”. Існує можливість звернутись до церковного суду з питанням визнання шлюбу недійсним. З вагомих причин, які будуть виявленні під час розгляду справи шлюб може бути визнаним як недійсний, або ж навпаки. Раджу також при потребі звернутись до свого місцевого священика.

о. Ігор

« Згорнути


4 червня 2020 р. 14:27
Запитання:

Діяння апостолів. Глава 5 Історія про Ананію і Сапфір.Це подружжя хотіло стати християнами,для того їм потрібно було продати все майно і відати апостолам. Ананія продав все майно але не всі гроші відав апостолам. Про це дізнався апостол Петро і наказав вбити. Чому слуги апостола Петра взяли на себе гріх і вбили це подружжя? Чому потрібно було віддавати гроші для того щоб бути християнином, як на мене це нагадує якусь тоталітарну секту завдання якої просто заробити грошей на довірливих людях?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава Ісусу Христу!

Перш за все хочу подякувати за запитання. Однак мушу зауважити, що воно містить у собі багато помилкових тверджень, які походять від неуважного прочитання самого біблійного тексту. У Вашому питанні Ви чомусь стверджуєте:

 1. що для того щоб «стати християнином потрібно було продати…». У тексті про це не згадується зовсім. Продавали свої доми чи поля виключно з доброї волі. Про це свідчить контекст даного уривку Дії 4, 32-37, та безпосередньо вірш Дії 5,4. З тексту бачимо, що Ананія та його дружина, з різних можливих на то причин (велике прив’язання до майна, людський піар, жадність, страх та інше), просто хотіли обдурити інших (Дії 5,4).
 2. «продати все майно». У тексті читаємо, що Йосиф прозваний апостолами Варнавою продав тільки поле Дії 4,37, власники земель чи домів продавали «їх» Дії 4,34. Отож з тексту невідомо чи продавали абсолютно все, чи лише якусь частину, яку жертвували Богові. Ананія з дружиною продавши маєток Дії 5,1 (точно не відомо про що йдеться) мали віддати гроші лише за поле Дії 5,3.8, саме так як зробив Йосиф Дії 4,37. Підсумовуючи, можемо бути певні, що у ранньої громади християн було однакове ставлення до приватного майна. А саме те, що все приватне майно дане Богом для того, щоб допомагати іншим та чинити добро (Дії 4,32).
 3. Апостол Петро не наказував нікого вбивати. Що Ананія, так і його дружина впали мертвими самі (Дії 5,5.10). Ми можемо сприймати смерть як покарання від Бога за те, що вони вчинили, однак тут радше йдеться про знаки та символи, які ведуть до повчання. По перше, з Богом не «жартують», по друге, хоч би який маєток був він належить Богові, бо приховавши щось для себе не зможеш цим скористатись (смерть чатує кожної миті).

о. Ігор

« Згорнути