Запитати священника

На даній сторінці ви можете поставити питання священникові, та через деякий час (від кількох годин до пари днів) отримати відповідь.

Перш ніж писати своє запитання, перегляньте відповіді до вже заданих нижче. Можливо, ви знайдете відповідь на своє питання.


Ваше питання:

Відповіді на поставлені питання:


13 грудня 2020 р. 08:46
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Отче чи варто іти до сповіді без остаточної поправи, знаючи що є гріх який з причини залежності повториться після сповіді?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Перш за все мусимо пригадати та усвідомити собі, що є визначені 5 умов доброї сповіді, без дотримання яких сповідь буде недійсна. Серед цих умов є умова постанови поправитись, тобто від усього серця хотіти більше не грішити. Однак через людську неміч не можемо стверджувати 100 відсотково, що цього не станеться. З надією, що з Божою допомогою зможемо подолати той чи інший гріх. Пам’ятаймо, що сповідаючись кожного разу ми подібні до господині, яка прополюючи грядку від хабаззя, хоч і не має певності, що воно більше не проросте, дає можливість рости добрим/корисним/потрібним культурам.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


8 листопада 2020 р. 12:25
Запитання:

Слава Ісусу Христу!
Хочу почати молитися молитву до Св. Марти на 9 вівторків. Але прочитала багато відгуків: одні люди пишуть, що це дуже помічна политва, а інші- що це не заговір. Підкажіть, будь ласка, як правильно.
Дякую!

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава на віки!

Кожна молитва є помічною. Коли звертаємося з своїми проханнями до Господа, особливо за посередництвом святих, маємо велику надію на те, що ці прохання будуть вислухані. Адже звертаємось до святих, які мали справу у свій час з тими чи іншими проблемами, подібно до тих, які ми переживаємо сьогодні. Однак є застереження до того, що люди сприймають молитву як магічне заклинання, яке має обов’язково привести до бажаного результату. Таке собі “поганське розуміння” молитви. В житті кожної людини існують проблеми, що потребують вирішення, але можливо, що це саме ті проблеми завдяки яким я можу вирости у вірі, показати правдиве свідчення у терпінні, про що знає тільки Господь. При кожному проханні пам’ятаєймо слова з молитви, яку навчив нас сам Ісус Христос: ” нехай буде воля Твоя”. Тільки Господь знає достеменно, що мені потрібно для того, щоб не втратити основного – вічне життя у Царстві Небеснім, тому якщо не побачимо бажаного результату, не розчаровуйтесь, будьте постійними у молитві, яка безслідно не зникне.

Дякую за запитання, о. Ігор

« Згорнути


7 серпня 2020 р. 17:45
Запитання:

Я хочу одружитись з хлопцем, і взяти шлюб.. Але він уже був одружений, і має шлюб з іншою. Проте вона залишила сімю, і вже живе з іншим. Чи може він взяти церковний розвід, для створення іншої сімї.

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава Ісусу Христу!

Перш за все потрібно сказати, що у Католицькій Церкві шлюбних розводів не існує. Шлюб даний один раз і назавжди за наказом Ісуса Христа: “… що Бог з’єднав, людина нехай не роз’єднує…”. Існує можливість звернутись до церковного суду з питанням визнання шлюбу недійсним. З вагомих причин, які будуть виявленні під час розгляду справи шлюб може бути визнаним як недійсний, або ж навпаки. Раджу також при потребі звернутись до свого місцевого священика.

« Згорнути


4 червня 2020 р. 14:27
Запитання:

Діяння апостолів. Глава 5 Історія про Ананію і Сапфір.Це подружжя хотіло стати християнами,для того їм потрібно було продати все майно і відати апостолам. Ананія продав все майно але не всі гроші відав апостолам. Про це дізнався апостол Петро і наказав вбити. Чому слуги апостола Петра взяли на себе гріх і вбили це подружжя? Чому потрібно було віддавати гроші для того щоб бути християнином, як на мене це нагадує якусь тоталітарну секту завдання якої просто заробити грошей на довірливих людях?

» Показати відповідь

Відповідь священника:

Слава Ісусу Христу!

Перш за все хочу подякувати за запитання. Однак мушу зауважити, що воно містить у собі багато помилкових тверджень, які походять від неуважного прочитання самого біблійного тексту. У Вашому питанні Ви чомусь стверджуєте:

  1. що для того щоб «стати християнином потрібно було продати…». У тексті про це не згадується зовсім. Продавали свої доми чи поля виключно з доброї волі. Про це свідчить контекст даного уривку Дії 4, 32-37, та безпосередньо вірш Дії 5,4. З тексту бачимо, що Ананія та його дружина, з різних можливих на то причин (велике прив’язання до майна, людський піар, жадність, страх та інше), просто хотіли обдурити інших (Дії 5,4).
  2. «продати все майно». У тексті читаємо, що Йосиф прозваний апостолами Варнавою продав тільки поле Дії 4,37, власники земель чи домів продавали «їх» Дії 4,34. Отож з тексту невідомо чи продавали абсолютно все, чи лише якусь частину, яку жертвували Богові. Ананія з дружиною продавши маєток Дії 5,1 (точно не відомо про що йдеться) мали віддати гроші лише за поле Дії 5,3.8, саме так як зробив Йосиф Дії 4,37. Підсумовуючи, можемо бути певні, що у ранньої громади християн було однакове ставлення до приватного майна. А саме те, що все приватне майно дане Богом для того, щоб допомагати іншим та чинити добро (Дії 4,32).
  3. Апостол Петро не наказував нікого вбивати. Що Ананія, так і його дружина впали мертвими самі (Дії 5,5.10). Ми можемо сприймати смерть як покарання від Бога за те, що вони вчинили, однак тут радше йдеться про знаки та символи, які ведуть до повчання. По перше, з Богом не «жартують», по друге, хоч би який маєток був він належить Богові, бо приховавши щось для себе не зможеш цим скористатись (смерть чатує кожної миті).

« Згорнути