У Стрийській єпархії проведуть християнську інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?»

10 листопада 2018 року Божого Катехитична комісія Стрийської єпархії проведе єпархіальний рівень християнської інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?», яка присвячується Року Божого Слова в Україні.

До участі у грі запрошуються учні парафіяльних шкіл віком від 10 до 17 років, які відповідно будуть змагатися у двох окремих вікових групах: І група – 10-13 років, ІІ група – 14-17 років. Гра відбудеться в суботу 10 листопада о 11.00, за адресою: м. Стрий, Стрийський районний Будинок культури, вул. Євгена Коновальця, 8. Положення про гру, умови участі, порядок і правила гри подано нижче.

Положення про християнську інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» присвяченій Року Божого Слова в Україні

Мета: Зацікавити дітей та молодь до поглибленого вивчення Святого Письма через залучення до гри – змагань.

Учасниками гри є діти та молодь віком від 10 до 17 років сформовані у дві категорії:

 • І категорія – 10 – 13 років;
 • ІІ категорія – 14 – 17 років.

Гра проводиться на рівнях:

 •  деканальний – довільна дата;
 • єпархіальний – 10 листопада 2018 троку;

Умови конкурсу:

У певній парафії формується команда із 6 осіб (учнів парафіяльної катехитичної школи), яка приймає участь у деканальному рівні гри. Команда має свою власну назву і капітана команди.
Під керівництвом священика, Голови деканального катехитичного осередку, у визначений день відбувається деканальний рівень гри.
Команди – переможці деканального рівня приймають участь у змаганнях єпархіального рівня, яке відбудеться 10 листопада 2018 року у приміщенні Стрийського районного Будинку культури
Для участі у грі на єпархіальному рівні голова Деканального катехитичного осередку подає до Єпархіальної катехитичної комісії дані на електронну скриньку stryjkatehyt@gmail.com про команди-переможці деканального рівня з вказаною наступною інформацією до 2 листопада 2018 року:

 • деканат, парафія, населений пункт;
 • назва команди;
 • ім`я, прізвище кожного учасника із зазначенням того, хто є капітаном команди;

Організація гри:

Базовим підручником для приготування команд до гри – біблійні тексти книги «Бог говорить до своїх дітей» видавництво «Свічадо» 2011р.

Безпосереднє проведення гри

 1. Усі команди однієї вікової категорії грають одночасно і в одному приміщенні.
 2. Відповідно до кількості команд готується відповідна кількість гральних столів, кожен з яких отримує свій порядковий номер. На столах знаходяться аркуші паперу з відмітками номера стола та номера запитання.
 3. Перед початком гри відбувається жеребкування. За результатами жеребкування командам надається порядковий номер, згідно якого вони займають і відповідний гральний стіл.
 4. Завдання команд – вчасно давати правильні та вичерпні відповіді на запитання, які зачитуватиме ведучий.
 5. Свої відповіді команди записують на підготованих аркушах: перша відповідь на аркуші з номером «1», друга на аркуші з номером «2» і т. д.
 6. Ведучий оголошує запитання, яке теж може одночасно демонструватися на екрані. Після оголошення запитання починається відлік «чистого часу», який дорівнює 60 секунд. Після п’ятдесятої секунди подається звуковий сигнал, який триває 10 секунд. До закінчення цього сигналу капітан команди чи інший гравець зобов’язаний підняти аркуш з відповіддю на витягнуту руку дороги.
 7. Один з членів журі чи інша особа, призначена членами журі, збирає відповіді команд і кладе їх на окремий стіл, який залишається у всіх на видноті.
 8. Відповіді, здані із запізненням (після закінчення звукового сигналу), не зараховуються (на них робиться відповідна помітка).
 9. У випадку, коли команда не в змозі дати будь-яку відповідь, вона теж зобов’язана здати картку.
 10. Гра відбувається у два тури: 1 тур = 10 запитань, 2 тур = 10 запитань. Після проведення першого туру журі під час короткої перерви підраховує бали й відтак оголошує командам проміжні результати.
 11. Правильні відповіді на запитання приносять командам бали. В залежності від того, скільки команд дало правильні відповіді на запитання, команда може отримати:
  – якщо лише одна команда дала правильну відповідь, вона отримує 1,5 бали;
  – якщо тільки дві команди дали правильну відповідь, вони отримують по 1,25 бали;
  – якщо три і більше команд дали правильну відповідь, вони отримують по 1 балу.
  – команда, яка дала неправильну відповідь, отримує 0 балів.
 12. Відповідь вважається неправильною, якщо:
  – не розкриває суті запитання з достатньою конкретизацією;
  – форма відповіді не співпадає з формою запитання;
  – команда дала більше одного варіанту відповіді, при цьому бодай один з них невірний;
  – містить неправильну пояснювальну інформацію, навіть якщо основна відповідь збігається з правильною;
  – у відповіді допущені помилки, які перекручують або змінюють суть відповіді (неправильно названі імена, дати, спосіб дії і т. п.).
 13. Якщо на картці з відповіддю були допущені виправлення, проте чітко зрозумілою є остаточна відповідь команди, відповідь буде вважатися прийнятою та оцінюватиметься за критеріями, які містяться у п. 12.
 14. Запитання, яке журі визнає некоректним, у залік не включається і нікому балів не приносить.
 15. Переможців визначається за кількістю набраних ігрових балів за сумою двох турів.
 16. Якщо після остаточного підрахунку декілька команд набрали однакову кількість балів, то для визначення переможця цим командам дається ще додатковий блок з трьох запитань (підрахунок відбувається за тим же принципом, що описаний в п. 11).
 17. Забороняється використання командою будь-яких зовнішніх джерел інформації (шпаргалок, електронних пристроїв, мобільного зв’язку тощо). При першому порушенні команді знімається один бал. При повторному – усі бали команди, набрані в даному турі, анулюються.