Йорданські відвідини

Наша Церква у січні переживає декілька великих свят – це Різдво Христове, це «старий» Новий рік і Святого Василія Великого, це празник Богоявління – Хрещення Господнього у Йордані. Кожне свято відповідно супроводжується особливими звичаями: колядками – піснями прослави Новонародженого Ісуса, засіваннями – побажаннями миру, здоров’я і добра, а також душпастирськими відвідинами з благословенням йорданською водою вірних та осель.

Що ж важливо знати нашим християнам про окроплення йорданською водою та відвідини священиком наших домів?
  1. Душпастирські відвідини чи візит священика (пароха) до своїх вірних (парафіян) з благословенням йорданською водою – це гарний звичай нашої Церкви для особистої зустрічі та знайомства вірних зі своїм священиком – душпастирем. Такі відвідини відбуваються в період від Богоявління Господнього (19 січня) аж до Стрітення Господнього (15 лютого).
  2. Щоби священик зміг прийти і поблагословити вашу домівку, ви повинні уважно слухати оголошення у парафіяльному храмі щодо способу і часу таких відвідин (у парафіях сільських місцевостей оголошують ці деталі відвідин по богослужіннях, а в міських парафіях вірні, зазвичай, записуються у храмі або ж домовляються зі священиком особисто). До своєї оселі слід впускати тільки знайомого священика, якого ви знаєте в обличчя або бачили у вашому храмі.
  3. Відвідини священика включають наступні моменти: спільну молитву, окроплення оселі всієї або ж її частини (як забажає родина) свяченою водою та спілкування зі священиком. Це особлива нагода для вірних запитати священика все, що непокоїть або що є незрозумілим у справах віри, моралі чи життя Церкви. А для священика – це нагода, щоби дізнатися більше про родину, про її потреби, про те, чи родина живе по-християнськи: в мирі з ближніми, чи всі охрещені, чи вінчані у храмі, чи відвідують недільні богослужіння, тощо.
  4. Є гарно, коли молитва відбувається у вітальній (гостьовій) кімнаті, а не при вході, в коридорі. На столику або перед іконою запалюють стрітенську (чи іншу) свічку і всі присутні в домі беруть участь у спільній молитві. До молитви треба покликати всіх, хто проживає в домі чи всіх, хто на той час в домі перебуває (наприклад, гості).
  5. Священик, який приходить до вашої оселі, щоб її благословити, символізує прихід самого Ісуса Христа, тому до цього приходу варто приготуватися і серйозно віднестися, бо сам Ісус сказав до апостолів: «Хто вас приймає, мене приймає» (Мт 10,40), а також: «В який же дім не ввійшли б ви, скажіть перше: Мир домові цьому! І коли там є котрийсь син миру, мир ваш покоїтиметься на ньому; а коли ні, до вас він повернеться» (Лк 10, 5-6).
  6. Запрошувати і приймати священика у своєму домі є привселюдним (публічним) визнанням віри в Ісуса Христа та своєї приналежності до певної парафії, єпархії і Вселенської Христової Церкви. Тому, з вдячності за віру Христову і святу Церкву, робіть це щиро і відкрито.
  7. Окроплення йорданською водою символізує очищення дому і всіх, хто в ньому проживає від усякого зла силою Ісуса Христа, силою Хреста Господнього та спільною щирою молитвою. Особливу силу йорданська вода отримує від джерела всякої сили – від Ісуса Христа, Який своїм зішестям у йорданські води, освятив їх. Подібно і сьогодні кожна вода, освячена священиком в часі Богоявління, отримує особливу силу відганяти наступи диявола та захищати оселі і людей від всякого зла і всякого гріха.
  8. Окроплення йорданською водою не замінює таїнства очищення – Покаяння (Сповіді), яке все ж-таки залишається єдиним і необхідним для того, щоб могти єднатися з Господом Ісусом Христом у Святому Причасті.
  9. Купання в річках, водоймах чи купелях в день Богоявління є звичаєм нашого народу і не має відношення до церковних богослужінь, не замінює обов’язкової присутності на Святій Літургії у храмі та участі у Великому йорданському водосвятті.
  10. Присутність священика у вашій оселі є також гарною нагодою віддячитися особисто за парафіяльне служіння. Тут йдеться про добровільну грошову пожертву. Гарно, коли християни беруть активну участь в житті Церкви і матеріально підтримують різні парафіяльні ініціативи. Саме в часі йорданських відвідин можна дізнатися у священика про потреби парафії і в чому конкретно можна допомогти чи в яких проектах взяти участь.

Інформаційний ресурс Української Греко-Католицької Церкви


Вулиці села, на яких відбулись Йорданські відвідини станом на 30 січня:
Назва вулиціо.Ігоро.Назарійо.Роман
Богдана Хмельницького🙂🙂🙂
Броварів🙂
Виговського🙂
Бічна Виговського🙂
Відродження України🙂
Володимира Івасюка🙂
В'ячеслава Чорновола🙂
Гайдамацька🙂
Дачна🙂
Джерельна🙂
Євгена Коновальця🙂
Залізнична🙂
Зелена🙂
Івана Гонти🙂
Івана Сірка🙂
Івана Франка🙂
Коротка🙂
Лесі Українки🙂
Липова🙂
Лісна🙂
Максима Залізняка🙂
Марії Приймаченко🙂
Мисливська🙂
Бічна Мисливська🙂
Огородній провулок🙂
Огородня🙂
Озерна🙂
Окружна🙂
Олександра Архипенка🙂
Олекси Довбуша🙂
Ольги Кобилянської🙂
Підлісна🙂
Романа Шухевича🙂
Січових Стрільців🙂
Соборна🙂
Сонячна🙂
Східна🙂
Тараса Шевченка🙂
Тарнавського🙂
Шкільна🙂
Бічна Шкільна🙂
Явірна🙂
Ягідна🙂

Графік Йорданських відвідин:

П’ятниця, 24 січня – з 17:00
Субота, 25 січня – з 12:00
Неділя, 26 січня – з 15:00
Понеділок, 27 січня – з 19:00
Вівторок, 28 січня – з 19:00
Середа, 29 січня – з 19:00
Четвер, 30 січня – з 19:00


Google карти знаходження священників під час Йорданських відвідин:

о. Ігор Головчак

Місце знаходження отця можна відстежити тут.

о. Назарій Папірковський

На жаль немає технічної можливості відстежувати знаходження отця 🙁 .

о. Роман Хрін

Місце знаходження отця можна відстежити тут.


PS. Прийміть до уваги, що посилання на місця знаходження отців будуть актуальними тільки під-час Йорданських відвідин.
Також просимо надсилати повідомлення на Viber (+38-067-670-42-68), якщо маєте достовірну інформацію, яка відсутня або є не повною на даній сторінці. Сторінка буде оновлюватися по мірі надходження інформації.
Дякуємо за розуміння.