Духовенству та вірним Стрийської єпархії УГКЦ

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі!

Повідомляємо Вас, що з огляду на пандемію коронарного вірусу у період карантину, усі щоденні та недільні богослужіння тимчасово служитимуться у ваших храмах з максимально обмеженою присутністю вірних. Всі вірні є звільнені від обов’язку фізичної присутності на недільних та святочних Божественних Літургіях. Священники продовжують служити Божественні Літургії та інші богослужіння у наміреннях своїх вірних за здоров’я і всяке прошення, а також за вічний упокій померлих. Всіх душпастирів прошу поінформувати власні громади про можливості та час участі на Божественній Літургії, трансльованих посередництвом мас-медій.

У часі загострення епідеміологічних ситуацій, які є небезпечними для здоров’я та життя, вимоги щодо стримання і посту від окремих страв злагіднюються в той спосіб, що особи, які до цього зобов’язані, відповідно до законодавства УГКЦ, повинні: кожної п’ятниці (окрім загальниць і приписаних свят) стримуватися лише від м’ясних страв, тоді як в інші дні дозволено споживати усі страви. У дні Cтрасного тижня допоручую здоровим особам з 14 по 60 років утриматися від споживання м’ясних страв, а в Страсну П’ятницю – піст від м’ясних страв та набілу.

Поручаю духовенству подбати, щоб храми щодня були відчинені у конкретно визначений час для приватної молитви вірних та забезпечення їх духовних потреб. Пам’ятайте, що під час Літургії та при уділенні в Храмі інших треб та похорону, який служиться у сам день погребення, не повинно одночасно перебувати більше 10 осіб.

Заохочую практикувати спільну молитву вдома з Вашими рідними, спільне читання Божого Слова та розважання над ним, та молитви за здоров’я хворих, лікарів та душпастирів; за Божий захист Ваших сімей та родин від хворіб і всякого зла.

Прошу докладно дотримуватися вказівок відповідних органів державної влади щодо заходів безпеки у часі пандемії. Не поводьтесь легковажно, бо від кожного з Вас залежить здоров‘я та життя інших. Місяць тому в Італії було лише кілька заражених вірусом, а останніми днями там щодня помирають більше 500 осіб. Заповідь любові нас зобов‘язує до особливої відповідальності за свою поведінку: кожне занедбання коштуватиме занадто дорого. Пам’ятайте, що віра повинна базуватись на здоровому глузді, а кожне випробування та криза має стати часом зростання у християнській зрілості та довірі у Божу поміч. Однак «Господь, який створив нас без нас, нас без нас спасти не може». Тому ніхто та ніщо не може замінити нашу особисту відповідальність, та оправдати нашу легковажність та байдужість.

Для тих, хто не має можливості брати участь на недільній Літургї посередництвом прямої трансляції через Інтернет та телебачення допоручую Радіо Ватикан.

09:05 Свята Літургія в українському обряді. Кожної неділі та 7 і 19 січня, 7 квітня, 28 серпня й 14 жовтня о 8:05 (римського часу)

Satellite Eutelsat 2
Web channel RV 1
Web channel RV 3
SW 9645 kHz
SW 11935 kHz

Нехай Господь благословить Вас!

Владика Тарас Сеньків, О.М.
Єпархіальний єпископ